„Starsze Siostry”

Kolejna- piąta edycja programu współpracy z Przedszkolem nr 1 w Łęcznej „Starsze Siostry”.  Z okazji niedawnego Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek  8 listopada 2018 roku uczniowie należący do Szkolnego Koła Rękodzieła oraz wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Samarytanie” złożyli wizytę w Przedszkolu nr 1 im Marii Konopnickiej w Łęcznej. Tym samym rozpoczęli realizacje piątej już edycji programu współpracy z przedszkolem „Starsze Siostry”. Program ma na celu wyrobienie u najmłodszych nawyku obcowania z literaturą i prowadzony jest przez autorki: Marię Perzyńską-Kusiak i Halinę Sulimę-Zielik.

W czasie czwartkowej wizyty uczennice wcieliły się w ulubione postaci z bajek, a następnie opowiadały maluchom o nich. Zadaniem przedszkolaków było rozpoznanie bohatera. Na koniec powstały portrety ulubionych bajkowych postaci.

Niedługo znowu odwiedzimy naszych małych przyjaciół. Mamy nadzieję, że czekają na ten dzień niecierpliwie.

Zdjęcia i tekst Maria Perzyńska-Kusiak