Spotkanie autorskie z pisarką Renatą Piątkowską

Dnia 7 listopada uczniowie klas VIIa i VIIc uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej. Zaproszona została pisarka Renata Piątkowska, która przybliżyła uczniom postać wielkiej bohaterki Ireny Sendlerowej.

Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Ireny Sendlerowej, kobiety, która w czasie II wojny światowej uratowała ponad 2500 dzieci z warszawskiego getta. Opowiada o tym książka Renaty Piątkowskiej, zatytułowana „Wszystkie moje mamy”. Opisuje ona historię Szymka, żydowskiego chłopca, uratowanego od śmierci przez Irenę Sendlerową.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści autorki oraz fragmentów jej książki. Była to niewątpliwie znakomita lekcja historii „na żywo” mówiąca o ludziach, którzy z narażeniem życia ratowali innych.

M.Z., R.B