Pamiętamy o bohaterach

30 października 2018 roku uczniowie z klas 8d i 3d gimnazjum pod opieką p. Moniki Szukałczyk-Jop i ks. Sebastiana Natoniewskiego wzięli udział w akcji zainicjowanej przez Samorząd Uczniowski klas7-8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum mającej na celu kultywowanie pamięci o bohaterach narodowych.

Na cmentarzu w Łęcznej młodzież odwiedziła grób Nieznanych Żołnierzy Polskich, którzy polegli za Ojczyznę w czasie  I wojny światowej. Uprzątnęli i udekorowali mogiłę oraz zapalili znicze. Odmówili także modlitwę w intencji poległych.

Znicze pochodziły ze zbiórki zorganizowanej wśród uczniów natomiast kwiaty przekazała Karolina Krzewska z klasy 3b, a wianki szkolne koło rękodzieła.

Tekst: Maria Perzyńska-Kusiak
Zdjęcia: Monika Szukałczyk-Jop


W dniu 19 października 2018 r. Samorząd Uczniowski IV-VI oraz klasy Ve i VId, odwiedzili cmentarz komunalny w Łęcznej. Celem wizyty było posprzątanie Grobu Nieznanego Żołnierza i powstańców, zasłużonych w walce o niepodległość naszego kraju. Po pracach porządkowych, uczniowie wraz z opiekunami, zapalili znicze i chwilą ciszy uczcili pamięć bezimiennych bohaterów.

Samorząd Uczniowski klas IV – VI