Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

W październiku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Przeprowadzony został w dwóch kategoriach: dla uczniów klas IV-VI oraz VII, VIII SP i III GM. Uczniowie zaśpiewali polskie piosenki i pieśni o tematyce patriotycznej.

W klasach IV – VI SP nauczycielskie jury (Barbara Janowska, Lidia Szczęsna, Mirosław Kozera) wyróżniło następujących uczniów:  Annę Piotrowską i Maję Malinowską (V f), Przemysława Nowickiego, Emilię Rzucidło, Natalię Król, Natalię Kłodę, Oliwię Bartnicką i Dominikę Piskorek (VI c), Wiktorię Cegłowską (VI b), Weronikę Bogutę (V a) i Jakuba Janowskiego (IV a).

W kategorii klas VII, VIII SP i III GM nauczycielskie jury (Monika Szukałczyk-Jop, Ewa Marzec, Mirosław Kozera) pierwsze miejsce przyznało Joannie Grzegorczyk (VIII d). Drugie miejsce ex aequo przyznano Esterze Siegiedzie (VIII d) i Marcelowi Ulewiczowi (VIII a). Wyróżnienia otrzymały uczennice: Ewelina Kłyza i Natalia Pudźwa (VII a).

Konkurs wpisuje się w cykl imprez szkolnych upamiętniających 100 – lecie Niepodległości Polski.

M.Z, R.B.