Podwójny sukces w konkursie literackim

28 października 2018 roku w kościele pod wezwaniem św. Barbary w Łęcznej obchodzone było Święto Rodzin, które jest organizowane w ramach Obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.
W czasie uroczystości ogłoszone zostały wyniki Powiatowego Konkursu Literackiego „Dom. Rodzina. Serce.” Organizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej. W kategorii szkoły podstawowe i gimnazja uczennice naszej szkoły zajęły:
pierwsze miejsce zajęła Anna Gotowicka z klasy 7b,
drugie Katarzyna Anna Lendzion z klasy 8c.

Obie uczennice do konkursu zgłosiły swoje utwory poetyckie. Opiekunem artystycznym dziewczyn jest pani Maria Perzyńska-Kusiak.

Uroczystość uświetnił członek Szkolnego Teatru „Mimo wszystko…”- Sebastian Jóźwik z klasy 3d gimnazjum, który zaprezentował zgromadzonym nagrodzone prace oraz wyrecytował wiersz Zbigniewa Herberta „Życiorys”.

Maria Perzyńska-Kusiak