VII Turniej Mowy Polskiej

 

25 października, w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęcznej odbył się VII Turniej Mowy Polskiej. Celem konkursu jest promocja historii naszej „małej ojczyzny”, popularyzacja literatury regionalnej, kształtowanie regionalnej tożsamości, rozwijanie uzdolnień, twórczego myślenia oraz propagowanie piękna i poprawności języka polskiego.

W Turnieju wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły, którzy prezentowali teksty autorstwa Grzegorza Jacka Pelicy oraz innych twórców piszących o naszej lokalnej historii i jej bohaterach.

Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Nikola Kozłowska (VII a), Julia Ozon (VII b), Krzysztof Jakubiec (VII c), Marcel Ulewicz (VIII a), Klaudia Głowniak i Julia Domańska (III b GM),  Wiktoria Plechawska (III c GM), Joanna Gil, Sebastian Jóźwik i Norbert Olejnik (III d GM) oraz Aleksandra Szewczyk (III e GM). Wyróżnienia otrzymali: Joanna Gil, Marcel Ulewicz i Sebastian Jóźwik.

Zdjęcia udostępniła Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej

M.Z, R.B