Koncert Fantazji dla łęczyńskich seniorów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora  dnia 18.10.18 roku w hotelu Secession w Łęcznej odbyła się specjalna, galowa uroczystość. Uroczystość uświetnił występ młodzieży naszej szkoły, przedstawicieli muzycznego zespołu Fantazja i nauczyciela muzyki, Mirosława Kozery.

Zespół wystąpił w składzie: Joanna Błaszczak z klasy VII d – śpiew, Joanna Grzegorczyk z klasy VIII d – śpiew, Weronika z klasy VII d – gitara, Estera Siegieda z klasy VIII d – śpiew, pan Mirosław Kozera – gitara. Zespół wykonał specjalnie przygotowane na ten dzień piosenki. Były to:

  1. Dni, których nie znamy
  2. Lecę tam
  3. Środa, czwartek
  4. Moje serce to jest muzyk
  5. Ale to już było
  6. Byle jak

oraz wykonane, nawiązujące do rocznicy 100 – lecia odzyskania niepodległości

  1. Hymn do miłości ojczyzny
  2. Biały krzyż.

Licznie zgromadzona, dostojna publiczność, na czele z władzami miasta i powiatu, w osobach burmistrza miasta Łęczna, pana Teodora Kosiarskiego i starosty łęczyńskiego, pana Romana Cholewy, entuzjastycznie przyjęła występy naszych artystów.

Były brawa, wspólne śpiewanie, wzruszenie – widoczne szczególnie przy wykonaniu pieśni patriotycznych. Młodzież od seniorów dodatkowo otrzymała słodkie upominki.

Mirosław Kozera