Ślubowanie klas 1

5 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych. 129 uczniów, z sześciu pierwszych klas, zostało przyjętych w poczet uczniów Szkoły. Zanim jednak do tego doszło, przyszli uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin. Egzaminy przebiegły bardzo pomyślnie. Wszyscy uznali przychylność oraz podziw Króla i Królowej Kredkolandii. Na pamiątkę wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy w kształcie kredki oraz ufundowane przez Radę Rodziców upominki w postaci instrumentów muzycznych.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Burmistrz Łęcznej Pan Teodor Kosiarski, Przewodnicząca Komisji Oświaty Pani Grażyna Bednarska, Proboszcz Parafii Św. Marii Magdaleny ks. Janusz Rzeźnik, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Pan Sławomir Winiarski, Panie Dyrektorki łęczyńskich przedszkoli: Pani Katarzyna Gańska, Ewa Góźdź, Ewa Michalak, Bożena Brzezicka, Przewodniczący Rady Rodziców SP 2 Pan Andrzej Fedurek oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2: Pan Artur Radko, Pani Hanna Lipińska – Stopa, Pani Maria Bacza i Pani Teresa Baruk. Na uroczystość licznie przybyli dumni ze swoich pociech Rodzice i Dziadkowie.

Dorota Widulińska
Anna Wójcik