Lekcja historii z Mirabelką

20 września uczniowie klasy 4 e wraz z polonistką p. Barbarą Szurek wzięli udział w niecodziennej lekcji, która miała miejsce w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w związku z ogólnopolską akcją czytelniczą pt. „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” nawiązującej do 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niezwykle wzruszająca  historia drzewka, które było naocznym świadkiem wojny, getta, zagłady i… w dziwnych okolicznościach trafiło pod Waszyngton, pozwoliła naszym czwartoklasistom  na chwilę refleksji nad sytuacją dzieci w czasie wojny oraz nad tym, czym dla każdego z nas jest Ojczyzna.

Lektura utworu, ciekawy quiz poprowadzony  przez bibliotekarkę, p. Teresę Kozłowską oraz słodki, mirabelkowy poczęstunek  to tylko namiastka tego, co rozpoczyna przygodę z  piękną książką „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza.

B.Sz.