Jerzy Buzek rozmawia z młodymi parlamentarzystami

Uczeń naszej szkoły Sebastian Jóźwik (3d GM), członek  Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego, uczestniczył w spotkaniu z byłym Premierem RP Jerzym Buzkiem, które odbyło się 19 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Rozmowa z młodzieżą dotyczyła szeroko pojętej roli Polski i Polaków w strukturach Unii Europejskiej. Młodzi parlamentarzyści zadawali wiele ciekawych pytań, zarówno tych o tematyce politycznej jak i nawet osobistych. Jerzy Buzek zaprezentował się jako człowiek otwarty, przyjazny młodzieży i nie obawiający się rozmowy na trudne tematy.

W spotkaniu uczestniczyli również Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Poseł na Sejm RP Włodzimierz Karpiński.

Cieszy fakt, że Sebastian  bierze aktywny udział w życiu Parlamentu, a obecnie jest jednym ze współorganizatorów Ogólnopolskiego Kongresu Rad i Sejmików Młodzieżowych.

M.Z., R.B.