„Człowiek inspiracją nauki”- XV Lubelski Festiwal Nauki

18 września bieżącego roku uczniowie naszej szkoły z klas VIII A, VIII B oraz VIII C wzięli udział w kolejnej edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki.
W tym roku uczestniczyli w projektach: „Chińskie przesądy czyli co kraj to przesąd”; „Neandertalczyk. Mój starszy brat”; „Along the Pacyfic Coast..”, organizowanych przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Uczniowie mieli możliwość bliższego poznania świata nauki poprzez ćwiczenia w laboratorium oraz doświadczenia przygotowane przez pracowników naukowych Instytutu Biotechnologii oraz Uniwersytetu Medycznego.
Lubelski Festiwal Nauki ma za zadanie upowszechniać naukę wśród młodzieży poprzez prezentację najciekawszych projektów badawczych realizowanych w uczelniach i jednostkach naukowych.
Organizatorami wyjazdu były nauczycielki Anna Brudzińska i Elżbieta Madejczyk-Daniluk.

M.Z., R.B.