Wakacje z teatrem

W pierwszych dniach lipca bieżącego roku dwaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli
w 14 Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niewielkich, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Zaprezentowali swoje monodramy (sztuka jednego aktora). Zarówno Sebastian Jóźwik z klasy III d GM oraz Marcel Ulewicz z klasy VIII a SP otrzymali wyróżnienia, zostali również szczególnie docenieni jako najmłodsi uczestnicy Festiwalu.

We wrześniu obydwaj uczniowie, w ramach projektu „Jak to się mówi?”, uczestniczyli w spotkaniu z panią profesor Barbarą Michałowską – Rozhin, podczas którego zgłębiali tajniki wymowy oraz polszczyzny mówionej.

Obecnie Sebastian i Marcel starają się o przyjęcie do Lubelskiego Teatru „Panopticum”, który jest znanym lubelskim teatrem młodzieżowym. Mają duże szanse na przyjęcie w poczet młodych aktorów.

M.Z., R.B.