Mistrzowie ortografii

W tegorocznej edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Zostań Mistrzem ortografii”, który od wielu lat jest tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej, wzięło udział 30 uczniów klas IV – VII. Zgodnie z regulaminem konkursu uczeń, który na drugim etapie potyczek ortograficznych zdobędzie najwięcej punktów na  poziomie danej klasy (IV, V, VI lub VII), zostaje uhonorowany tytułem MISTRZA ORTOGRAFII.

Oto wyniki:

Mistrzem ortografii klas czwartych  zostałOliwier Mierzwa– uczeń klasy IV f

Mistrzem ortografii klas piątych  została Dominika Piskorek – uczennica klasy Vc

Mistrzem ortografii klas szóstych  została Natalia Pietrzak– uczennica klasy VI c

Mistrzem ortografii klas siódmych  zostałMichał Robak – uczeń klasy VII c

Okazuje się, że ortografia nie taka straszna, jak ją malują! Ogólny poziom prac konkursowych był bardzo wysoki. Świadczy to o tym, że nasi uczniowie nie tylko znają zasady i wyjątki polskiej pisowni, ale również piszą starannie i estetycznie.

Za organizację konkursu odpowiedzialne były panie polonistki: Barbara Szurek, Anna Ładak, Aneta Korzeniewska, Anna Galewska, Małgorzata Rodziewicz.

Nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy powodzenia w następnych potyczkach ortograficznych!

A. Ładak