Bezpieczne wakacje

Już niedługo wakacje, aby były bezpieczne uczniowie  klas VII SP oraz II i III GM uczestniczyli w różnych zajęciach. Uczniowie II kl. gimnazjum zdobywali wiedzę na  warsztatach” Narkotyki, uzależnienie- jak zapobiegać?” a kl. VII „Internet, cyberprzemoc- jak sobie poradzić?” Zajęcia dla uczniów poprowadziła p. Ewa Skrok psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęcznej. Wszyscy uczniowie z budynki przy Piłsudskiego uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Policji p. Anną Biziorek, która zapoznała uczniów z konsekwencjami niewłaściwych zachowań a następnie strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Łęcznej kapitan Mirosław Smolak i  młodszy aspirant Mateusz Taramas  przybliżyli uczniom zagrożenia bezpieczeństwa jakie mogą ich spotkać w wakacje oraz zaprezentowali pokaż pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, dużo emocji wzbudził pokaz pierwszej pomocy. Życzę wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji oraz powrotu do szkoły w pełnym zdrowiu a uczniom klas trzecich zdrowia  w nowych szkołach.

Joanna Kłodzińska