Grunt to dobre wychowanie

Dnia 4 czerwca 2018 roku w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w budynku przy ulicy Piłsudskiego 12 odbyła się prezentacja projektu realizowanego przez uczniów gimnazjum: „Edukacyjna gra planszowa dla klas drugich gimnazjum: Grunt to dobre wychowanie”.
Do rozgrywek przystąpiły wszystkie klasy drugie, w ich imieniu w grze uczestniczyły wybrane losowo trzyosobowe zespoły, a pozostali uczniowie kibicowali swoim drużynom. Uczestnicy napotykali na pola zawierające pytania i wyzwania, niespodzianką były pola – „Pedagog” oznaczające utratę kolejki. Rozgrywka wzbudziła wiele emocji, zarówno kibiców, jak i drużyn. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna klasy 2 e, wygrywając dla całej klasy pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.
W realizacji projektu edukacyjnego brali udział uczniowie:
2a -Aleksandra Paćkowska, Kacper Lipiec, Patrycja Wójtowicka, Szymon Sawicki, Szymon Stamirowski;
2c -Alicja Szymańska, Bartłomiej Łuczeńczyk, Paweł Dudek, Wiktoria Chlebicka, Maria Skoniecka, Żaneta Kotuła;
2d-Natalia Okorska, Patryk Marcyniuk, Roksana Łukasik, Hubert Padziński, Olga Wiśniewska
Projekt realizowany był pod opieką pani Marii Perzyńskiej- Kusiak oraz pani Agnieszki Mazurkiewicz.

Tekst- Bartłomiej Łuczeńczyk i Wiktoria Chlebicka
Zdjęcia – Bartłomiej Łuczeńczyk