Wyróżnienie Nadii w konkursie wojewódzkim

06 czerwca 2018 roku Nadia Majewska, uczennica klasy IVe, stanęła na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Lublinie, mierząc się z 60 recytatorami w kategorii klas IV-VI w etapie wojewódzkim 37. Małego Konkursu Recytatorskiego.

Nadia wierszem „Kamień” Wisławy Szymborskiej, który przygotowywała pod okiem polonistki Małgorzaty Rodziewicz, najpierw ujęła jury etapu powiatowego, a następnie oczarowała jury w Lublinie, w skład którego weszli: Dorota Julianna Mościbrodzka – Kustosz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Urszula Kostrzewa – instruktorka teatralna, animatorka kultury, reżyserka Teatru Akademickiego UMCS „STOPA”, oraz Patryk Pawelec – Instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.

Miło nam poinformować, że to pierwsze, tak poważne doświadczenie uczennicy, zakończyło się otrzymaniem cennego wyróżnienia i nagrody. Tuż po konkursie Nadia odebrała pochwałę z ust wszystkich członków jury za zaprezentowaną na scenie dojrzałość i wrażliwość, a także za wiarygodność przekazu. Nie obyło się także bez cennych wskazówek do dalszej pracy, które wzięła sobie do serca.

Nadio, serdecznie gratulujemy i wierzymy, że to dopiero początek pasma sukcesów.

Małgorzata Rodziewicz

Autorka zdjęcia: Alicja Majewska