Czwartoklasiści piszą baśnie po raz III…

4 czerwca 2018 roku uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej wzięli udział w III edycji Szkolnego Konkursu Literackiego Czarodziejski świat baśni.Czwartoklasiści zredagowali własne,autorskie baśnie w oparciu o siedem różnych tematów dotyczących świata przyrody, snu, przyjaźni, podróżowania, poszukiwania skarbów, zamiany ról, a nawet kosmosu. Prace – obszerne i bogate pod względem artystycznym –  zostały napisane w szkole pod okiem nauczycieli polonistów.  Wśród nagrodzonych baśni znalazły się bardzo ciekawe, pomysłowe prace.

Laureaci:

I miejsceNatalia Bicz  – klasa IV c

II miejsceAnna Piotrowska – klasa IV f

III miejsceNadia Majewska – klasa IV e

Wyróżnienia:

   Dominika Chryć – klasa IV c

  Zuzanna Wielgosz –  klasa IV f

  Kinga Zielińska – klasa IV e

 

Dyplomy oraz nagrody zostały wręczone przez panią wicedyrektor Marie Baczę podczas spotkania w bibliotece szkolnej 20 czerwca 2018 r.  Konkurs zorganizowały panie: Anna Ładak i Barbara Szurek we współpracy z nauczycielkami języka polskiego uczącymi w klasach czwartych.   Nagrody w konkursie ufundowała Księgarnia TAK z Lublina oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Gratulujemy uczestnikom konkursu i opiekunom oraz życzymy sukcesów w dalszej twórczej pracy!

 

A. Ładak