Tydzień Bibliotek Szkoły

W ramach Tygodnia Bibliotek Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej odbył się cykl imprez w dniach 21- 25 maja 2018 roku.

21 maja 2018 roku -„Mole książkowe przedstawiają”

Grupa uczniów z klas starszych pod kierunkiem Marii Perzyńskiej-Kusiak i Ewy Radomskiej wystawiła humorystyczną sztukę. Widzami były dzieci z klas 1-3. Po każdym z trzech spektakli odbył się mini quiz dotyczący treści przedstawienia. Mali widzowie doskonale się bawili.

22 maja 2018 roku-Czytanie synchroniczne
Równo o godzinie  9.00 we wszystkich salach lekcyjnych lekcje zostały przerwane i nauczyciele czytali, a ich głos niósł się po całej szkole.

W budynku przy ulicy Piłsudskiego odczytany został fragment książki Ishiguro Kazuo „Okruchy dnia”, a w budynku przy ul. Szkolnej 53 fragment „Zagadek biblioteki” autorstwa Zofii Staneckiej”.

23 maja 2018 roku- Słodka książka
Na wszystkich odwiedzających bibliotekę czekała słodka niespodzianka. Do każdej wypożyczonej książki dołączony był kupon, który czytelnicy mogli wymienić na ciasteczko.

24 maja 2018 roku- Urodzinowe spotkanie Kocyka Literackiego – prezentacja dorobku.
O godz. 16.00 w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie  formacji „Kocyk Literacki” zrzeszającej młodych twórców i pasjonatów literatury, które uświetnili zaproszeni goście: emerytowana pani Dyrektor  Julianna Bednarska, pani Dyrektor Hanna Lipińska-Stopa, wychowawcy oraz członkowie rodzin kocykowiczów. W czasie spotkania zaprezentowane zostały wybrane utwory powstałe w roku szkolnym 2017/2018.
Kocyk powstał z inicjatywy pani Marii Perzyńskiej-Kusiak trzy lata temu, więc obchodził w tym roku swoje trzecie urodziny. Był plany na przyszłość, marzenia i, oczywiście tort.

25 maja 2018 roku- podsumowanie tygodnia

Od poniedziałku do czwartku trwał konkurs czytelniczy dla uczniów klas siódmych. Uczestnicy codziennie otrzymywali nowe zadania konkursowe. Zwycięzcą, po podliczeniu wszystkich punktów, została Katarzyna Anna Lendzion z klasy 7c.

Ogłoszone zostały także wyniki konkursu na komiks na podstawie bajki filozoficznej, który zwieńczeniem całorocznej akcji czytelniczej dla uczniów klas drugich gimnazjum. Jury przyznało pierwsze miejsce Klaudii Mareckiej z klasy 2 d, a drugie Aleksandrze Paćkowskiej z klasy 2a.

Organizatorkami całego wydarzenia były:
– w budynku przy ul. Piłsudskiego 12- Maria Perzyńska-Kusiak– nauczyciel bibliotekarz,
– w budynku przy ul Szkolnej 53- Ewa Radomska– nauczyciel bibliotekarz.

Maria Perzyńska-Kusiak