Kolejne sukcesy w konkursach recytatorskich

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie obył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski. Tegoroczna edycja festiwalu była wyjątkowo uroczysta, gdyż rok 2018 został ogłoszony rokiem Zbigniewa Herberta. Myślą przewodnią festiwalu były słowa poety „Bądź wierny Idź”. Dwoje uczniów z naszej szkoły: Olga Wiśniewska z klasy IID oraz Sebastian Jóźwik z klasy IIB wystąpiło w kategorii recytacji wybranych utworów poety. Sebastian Jóźwik zajął zaszczytne I miejsce recytując dwa utwory poety: „Życiorys” i „Obłoki nad Ferrarą. Wystąpił również w koncercie laureatów i otrzymał nagrodę z rąk Lubelskiej Kurator Oświaty pani Teresy Misiuk.

 

 

W XII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Przebudzeni do Życia” do Turnieju Wojewódzkiego w Lublinie zakwalifikował się uczeń klasy 7a Marcel Ulewicz, który otrzymał wyróżnienie. Należy dodać, że obydwaj recytatorzy, którzy zostali nagrodzeni byli doskonale przygotowani, pokonali stres i tremę, godnie reprezentowali szkołę i zaprezentowali wysoki poziom artystyczny.

Małgorzata Zielińska