Sukces w konkursie recytatorskim

15 maja w Starostwie Powiatowym w Łęcznej, po wcześniejszych zmaganiach gminnych, odbył się etap powiatowy 37. Małego Konkursu Recytatorskiego. W eliminacjach wzięło udział 27 uczestników z 14 szkół podstawowych powiatu Łęczyńskiego.
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie:
• Anna Kistelska – Główny Instruktor ds. Literatury i Recytacji z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie,
• Elżbieta Juszka – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Łęcznej,
• Alicja Sylwestrzak – Starszy kustosz, kierownik Filii nr 1 Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta w Łęcznej.
Starostwo Powiatowe reprezentowała Marta Piwońska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Łęcznej.
Miło nam poinformować, że nominację do etapu wojewódzkiego konkursu otrzymała uczennica naszej szkoły – Nadia Majewska z klasy IV e, której opiekunem jest p. Małgorzata Rodziewicz.
Odrobiny szczęścia zabrakło jej imienniczce – młodszej o rok Nadii Susz, przygotowywanej przez p. Barbarę Kościelską, która otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy dziewczętom i ich nauczycielkom, a Nadii życzymy powodzenia w finałowym Wojewódzkim Koncercie Laureatów, który odbędzie się na początku czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Lublinie.

Małgorzata Rodziewicz