III Szkolny Koncert Talentów

W czwartek 17 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbył się III Szkolny Koncert Talentów – tym razem pod hasłem „Gdzie kwitną talenty – tam młodość i wiosna”. Uczniowie prezentowali swe uzdolnienia i umiejętności wokalne, muzyczne, recytatorskie, aktorskie, sportowe i plastyczne. Akcenty liryczne przeplatały się z dynamiką i energią oraz humorem, dzięki czemu udało się w artystycznej formie oddać subtelność, a zarazem siłę ducha młodości i wiosny. Malarską oprawę uroczystości stanowiły prace plastyczne uczniów naszej szkoły, wyeksponowane na wystawie w sali koncertowej.
Pan dyrektor Artur Radko oraz Pani wicedyrektor Hanna Lipińska- Stopa przywitali przybyłych gości, m.in. przedstawicieli władz miasta Łęczna, licznie przybyłych rodziców oraz uczniów wraz z opiekunami ze szkół partnerskich w Chorwacji, Słowenii, Włoszech i Grecji, którzy gościli w naszej szkole w ramach projektu ERASMUS+.
Podczas wiosennego koncertu usłyszeliśmy wiele piosenek w rozmaitych stylach: pop, rock, jazz, operetka. Uczniowie prezentowali też utwory muzyczne w wersji instrumentalnej. Podziwialiśmy taniec klasyczny i nowoczesny, balet, wyczyny sportowe, a wśród nich: pokazy taekwondo, popisową jazdę na rowerze – MTB, układanie kostki Rubika. Monologi recytatorów na przemian rozśmieszały i wzruszały, a trio perkusyjne na dobre rozgrzało atmosferę koncertu. Ciekawym akcentem programu był występ uczniów z Grecji, którzy przybliżyli widzom tradycyjny grecki taniec.
Na zakończenie koncertu, na scenie, została wykonana wspólna, pamiątkowa fotografia. Pani wicedyrektor Hanna Lipińska – Stopa pogratulowała uczestnikom wspaniałych prezentacji oraz złożyła podziękowanie dla nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie uroczystości.

Anna Ładak

 

Więcej zdjęć w galerii google 

 

Uczestnicy:

 1. Jagoda Fedurek, uczennica klasy Ib piosenka Wstawaj, to już wiosna.
 2. Wiktoria Pastusiak, uczennica klasy VIIa taniec do baletu Piotra Czajkowskiego Jezioro łabędzie.
 3. Zespół Deluxe – utwór wokalno instrumentalny z repertuaru zespołu Metallica.
 4. Aleksandra Lipska, uczennica klasy VIIc piosenka If I ain’t got you.
 5. Kuba Wojciechowski, uczeń klasy IIIf; Kacper Szymczyk, uczeń klasy IVc; Daniel Szostakiewicz uczeń klasy IVc; Daniel Cur, uczeń klasy IIc gimnazjum pokazy sztuki walki taekwondo
  oraz Michał Łuczeńczyk, uczeń klasy IIIb gimnazjum, gitara basowa muzyczna ilustracja występu.
 6. Maja Lipska, uczennica klasy Ia piosenka Żuraw i czapla.
 7. Sebastian Jóźwik, uczeń klasy IIb gimnazjum skecz Zmiana danych osobowych.
 8. Konrad Urbański, uczeń klasy IIIc gimnazjum multimedialna prezentacja trików rowerowych.
 9. Julia Błaszczak, uczennica klasy VId z zespołem Fantazja piosenka Środa, czwartek.
 10. Marcel Ulewicz, uczeń klasy VIIa aria z operetki My Fair LadyPrzetańczyć całą noc, a także Aleksandra Bochniarz, uczennica klasy IIIb gimnazjum i Michał  Łuczeńczyk uczeń klasy IIIb gimnazjum oraz Katarzyna Dąbska, uczennica klasy IIb gimnazjum i Bartłomiej Łuczeńczyk, uczeń klasy IIc gimnazjum ilustracja taneczna.
 11. Olga Wiśniewska, uczennica klasy IId gimnazjummonolog Stanisława Tyma Umieć odejść.
 12. Krzysztof Jakubiec, uczeń klasy VIc, keyboard Menuet Jana Sebastiana Bacha.
 13. Joanna Grzegorczyk, uczennica klasy VIId z zespołem Fantazjapiosenka Moje serce to jest muzyk.
 14. Zofia Grzesiak, uczennica klasy Ic, keyboardinstrumentalne wykonanie utworu L.Cohena
 15. Weronika Boguta, uczennica klasy IVa z zespołem Fantazja wokalne wykonanie utworu L.Cohena
 16. Estera Siegieda, uczennica klasy VIId piosenka Zapamiętaj.
 17. Martyna Kawalerska, uczennica klasy IVb piosenka Z tobą nie umiem wygrać.
 18. Iskierki i Bąbelki, zespoły taneczne uczniów z klas I IIItaniec
 19. Klaudia Stefańska, uczennica klasy VIb piosenka Blank Space.
 20. Kuba Janowski, uczeń klasy IIIa; Kamil Kłębukowski, uczeń klasy IVd; Wiktor Pastusiak, uczeń klasy VIc perkusyjne wykonanie piosenki Miłość w Zakopanem oraz Patryk Adach, uczeń klasy Va i Patryk Grosiak, uczeń klasy VIIb pokaz układania kostki Rubika.
 21. Delegacja Uczniów z Grecji – piosenka i tradycyjny taniec grecki.