Znani w Łęcznej czytają dzieciom legendy polskie

W dniu 14 maja uczniowie klasy III F z p.Martą Bałaszek i klasy III C z p.Barbarą Kościelską uczestniczyli w głośnym czytaniu pn. „Znani w Łęcznej czytają dzieciom legendy polskie”, zorganizowanym w Bibliotece przy ul. Bożnicznej 21. Inicjatorką spotkania była p. Barbara Wójcik, która na wstępie przybliżyła dzieciom hasło Tygodnia Bibliotek oraz podziękowała gościom za przyjęcie zaproszenia do głośnego czytania. Zaproszenie do czytania dzieciom przyjęli: zastępca burmistrza Łęcznej Leszek Włodarski, v-ce przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Matczuk oraz przewodnicząca Komisji Oświaty RM Grażyna Bednarska. W czasie spotkania przedstawione zostały trzy legendy mówiące o początkach państwa polskiego. Pan Leszek Włodarski przeczytał dzieciom „O Lechu, Czechu i Rusie”, p. Krzysztof Matczuk udzielił dzieciom informacji na temat znaczenia słowa „legenda”, a następnie zaprezentował „Króla Popiela i myszy”, natomiast  p.Grażyna Bednarska przedstawiła przybyłym na spotkanie legendę „O Wandzie, co nie chciała Niemca”. Mamy nadzieję, że znani łęcznianie swoim głośnym czytaniem, zaszczepili w dzieciach potrzebę poznawania historii Polski zawartej w legendach i podaniach.

Barbara Kościelska