Zwiedzamy Świętokrzyskie

W dniach 9- 10 maja 2018 roku klasy 5 a i 6 d wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Bogaty program wypełnił czas wyjazdu po brzegi – uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Minerałów, Centrum edukacji geologicznej – Geopark, w którym oprócz zwiedzania odbyły się też wymagające nie lada cierliwości warsztaty szlifowania kamieni. Oprócz tego uczestnicy wycieczki maszerowali wytrwale Drogą Królewską na Święty Krzyż, by na miejscu poznać ciekawą historię klasztoru Misjonarzy Oblatów, zobaczyć niezwykle dzieła sztuki, a nawet mumię Jaremy Wiśniowieckiego. Krajobrazowe walory Łysej Góry, z której roztaczają się piękne widoki, zrekompensowały wysiłek fizyczny, którego wymagała wycieczka, ale był też, oczywiście, czas na wypoczynek. Uczniowie zwiedzili także historyczną kopalnię krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich oraz ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe.
Wycieczka minęła w miłej,ogrzanej słońcem i pozytywną energią atmosferze. Pozostawiła wrażenie, że warto tam wrócić.
Za organizację wyjazdu odpowiedzialni byli: pan Mirosław Tarkowski i pani Anna Ładak.

Anna Ładak