VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii

Dnia 09.05.2018r. w Szkole Podstawowej nr 2  im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej odbyła się VI Edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla gimnazjalistów i uczniów klas VII. Organizatorami konkursu byli: Dorota Cękalska i Jarosław Bałaban, honorowy patronat objął Starosta Powiatu Łęczyńskiego – Pan Roman Cholewa.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były słowa  T. A. Edisona:
Na sukces składa się chęć łączona z przekonaniem,
związana z wytrwałością i wyrażona przez działanie.

Dyktando finałowe pt.: Mistrz ortografii napisało 18 uczniów z 10 szkół naszego powiatu, w tym z:

 • Szkoły Podstawowej w Cycowie,
 • Zespołu Szkół nr 2 w Jaszczowie,
 • Gimnazjum Publicznego w Ludwinie,
 • Szkoły Podstawowej w Łańcuchowie,
 • Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej,
 • Szkoły Podstawowej w Łysołajach,
 • Zespołu Szkół w Puchaczowie,
 • Szkoły Podstawowej w Spiczynie,
 • Niepublicznego Gimnazjum w Zofiówce,
 • Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Uczestnicy konkursu indywidualnie rywalizowali o tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Łęczyńskiego”. Prace uczniów oceniła komisja konkursowa, w której skład weszli następujący nauczyciele – opiekunowie zespołów szkolnych, Państwo: Karol Bernatek, Ina Baryła, Magdalena Falkiewicz, Alina Knap, Elżbieta Jabłońska, Anna Karwowska – Iwańczuk, Anna Kołodziej, Magdalena Morawska, Iwona Pasieczna, Jarosław Bałaban i Dorota Cękalska.

Oto wyniki konkursu:

 • Mistrzem Ortografii Powiatu Łęczyńskiego została Gabriela Staniak z Gimnazjum Publicznego w Ludwinie,
 • II miejsce zajęła Aleksandra Kosowska z Niepublicznego Gimnazjum w Zofiówce,
 • III miejsce zajęła Natalia Jung z Gimnazjum Publicznego w Ludwinie.

Nagrody w VI Edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej oraz przez Burmistrza Miasta Łęczna, wręczyli: Naczelnik Wydziału Edukacji  Powiatu Łęczyńskiego – Pani  Marta Piwońska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej – Pan Artur Radko  i Wicedyrektor Szkoły Podstawowej  nr 2 w Łęcznej – Pani Hanna Lipińska – Stopa.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a sponsorom za ufundowanie nagród. Cieszymy się, że Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” wzbudza zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli, popularyzując wśród młodzieży znajomość zasad pisowni.

Organizatorzy