Święto Narodowe Trzeciego Maja

27 maja 2018 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Narodowe Trzeciego Maja, upamiętniając 227. rocznicę uchwalenia pierwszej w Polsce konstytucji.
Majowe święto dla wszystkich Polaków jest dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem.
Pamiętając o doniosłej roli tego wydarzenia w dziejach naszej Ojczyzny uczniowie klas IV szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum wraz z opiekunami przygotowali program artystyczny utrwalający w świadomości szkolnej społeczności te ważne wydarzenia. Widzowie mieli okazję obejrzeć scenę dramatyczną ukazującą prace nad konstytucją, wysłuchać pieśni okolicznościowych, zainspirowanych tamtymi wydarzeniami, jak również przypomnieć sobie o tragicznych losach kraju po odrzuceniu postanowień konstytucyjnych, oglądając prezentację multimedialną. W narracji widowiska podkreślono również dzieje obchodów Święta Narodowego 3 Maja.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. T. Kościuszki reprezentowali również placówkę w obchodach Święta Narodwego 3 Maja w Łęcznej. W kościele pw. Św. Marii Magdaleny wystąpili w przedstawieniu upamiętniającym rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które poprzedziło uroczystą Mszę Św. i jednocześnie zainaugurowało miejskie obchody święta.

Zdjęcia z uroczystości miejskich pochodzą ze strony Tuba Łęcznej.

Anna Galewska