Dzień Ziemi

Dnia 23 kwietnia 2018 roku wszyscy uczniowie klas 0-II mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Zostawcie nam czysty kawałek świata”, który przygotowały klasy: II c i III f z paniami wychowawczyniami i p. Beatą Kowalską z okazji Dnia Ziemi.
Scenki ukazywały niewłaściwe zachowanie dzieci w lesie i reakcję zwierząt na to, co dzieje się w ich ekosystemie.
Przedstawienie pokazywało też sposób segregacji śmieci, a także zawierało mnóstwo rad, jak uczynić naszą Ziemię czystą i piękną.
Po przedstawieniu pan dyrektor Artur Radko zapytał dzieci, jak zrozumiały przedstawienie. Czy umieją powiedzieć, co robić by dbać o naszą planetę?
Nie było żadnego zaskoczenia-dzieci świetnie znały odpowiedź na pytania pana dyrektora. Z uwagą przecież oglądały spektakl i uczestniczyły w lekcjach, gdzie temat ekologii był poruszany niejednokrotnie.