Wycieczka dо Lublina

Wycieczka dо Lublina do Regionalnego Muzeum Cebularza oraz na mecz MKS Perła na Halę Globus

Świetlica szkolna zorganizowała wychowankom w dniu 19.04.2018 wycieczkę obfitującą w liczne atrakcje. Pierwszą była wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza w Lublinie, gdzie mieli możliwość podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnych bohaterów: Esterki i Franka – piekarza poznania legendy o powstaniu pierwszego cebularza na Lubelszczyźnie. Nie trzeba oczywiście zachwalać tego wypieku, który od wielu stuleci gości na lubelskich stołach. Ponadto poznaliśmy tajemny przepis na ten specyfik, odkrywaliśmy właściwości poszczególnych jego składników oraz stawaliśmy się piekarzami przyczyniając się do powstania wielu aromatycznie pachnących cebularzy. Pokaz zakończył się wspólną degustacją regionalnego specyfiku. Na zdjęciach można podziwiać umiejętności i zaangażowanie naszych uczniów.

Kolejnym punktem – dużą atrakcją był udział w zabawach na „Dmuchanym Placu Zabaw” na Hali Globus, gdzie nie było końca wesołym zabawom w formie skoków, zjeżdżania i odbijania się od ścianek.

Kulminacyjnym punktem wycieczki był jednak (nie pierwszy już zresztą!!!!) udział w meczu MKS Perła Lublin z Metraco Zagłębie Lubin, podczas którego emocje sięgały zenitu, ze względu na fenomenalną grę zawodniczek MKS-u, które od samego początku dyktowały warunki przeciwniczkom i fantastycznie strzelały bramki, a gra była o wysoką stawkę: Lubinianki przegrały i tym samym pożegnały się z szansą na uzyskanie tytułu mistrza Polski. Natomiast MKS Perła ma duże szansę na zapewnienie sobie tego tytułu po tej wygranej. Po meczu nasi uczniowie weszli na płytę boiska i mieli możliwość zrobienia zdjęć ze szczypiornistkami MKS-u porozmawiania i zdobycia autografów na plakatach, koszulkach kibica czy biletach, co było dla większości z nich niewątpliwie największą atrakcją. Chciałybyśmy podziękować panu Mariuszowi Łagodzińskiemu, który rozpalił w nas entuzjazm do piłki ręcznej i zawsze służył pomocą.

Roma Szumiec