Misterium Wielkanocne 2018

Realizując kolejny projekt z cyklu Dziedzictwo naszych przodków gimnazjaliści z klasy II i III, przy wsparciu grupy teatralnej MIMO WSZYSTKO, przygotowali dwuaktówkę pt. „Misterium Wielkanocne '2018”. Przedstawiono ją w Wielkim Tygodniu dla wszystkich uczniów klas VII i Gimnazjum przy ul. Marszałka Piłsudskiego 12 oraz w Bibliotece im. Z. Herberta na Starym Mieście – dla seniorów, rodziców młodzieży i wszystkich zainteresowanych czytelników Biblioteki. Realizujący projekt wykonali scenografię, a przy wsparciu muzykalnych koleżanek (Nikola, Magda, Patrycja i absolwentka Kinga Konieczny) – oprawę muzyczną. Pierwsza odsłona ukazywała polskie tradycje paschalne, w drugim akcie była refleksja nad Zmartwychwstaniem i rolą jego świadków: od Piotra Apostoła i Żołnierzy po Niewiasty Niosące Wonności i współczesnych nam bohaterów. Nie ominięto akcentu 100-lecia Odzyskania Niepodległości: Kiedyś Polska zmartwychwstała, choć ponad wiek w grobie leżała/ W Groby Pańskie wypłakana, wśród Krzyża rozświetlana/ Mocna w próbie ciemnej nocy. Anna, Julia, Klaudia, Patrycja, dwie Aleksandry, Kacper, Joanna, Norbert, Natalia, Filip, Miłosz, Wiktor i Nawid przygotowali spektakl pod okiem Małgorzaty Zielińskiej i Grzegorza Jacka Pelicy.

Grzegorz Jacek Pelica