Międzynarodowy Dzień Teatru

A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd
Joanna Kulowa

27 marca na całym świecie jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyła się nietypowa lekcja polskiego poświęcona tematowi teatru, w której uczestniczyła klasa IVf.
Uczniowie dzielili się wrażeniami po swojej ostatniej wizycie w Teatrze im. H. Ch. Andersena, gdzie obejrzeli spektakl Calineczka. Później opowiadali o pracy reżysera, aktorów, scenografa i innych osób tworzących przedstawienie.
Dowiedzieli się również jak wyglądali aktorzy biorący udział w przedstawieniach w starożytnej Grecji, a następnie zaprezentowali stroje, które przygotowali specjalnie z myślą o tej lekcji. Zostały one ocenione i nagrodzone przez komisję konkursową.
Lekcję przeprowadziła pani Dorota i pani Jagoda Woźniak.

Jagoda Woźniak