Światowy Dzień Poezji

W dniach 21 – 23 marca w naszej bibliotece obchodziliśmy Światowe Dni Poezji.
Uroczystość rozpoczęła się w środę o godz. 9.30 rozdaniem przez Dyrekcję nagród z konkursu plastycznego: „Ilustracja do ulubionej książki”. Następnie wytypowani uczniowie kl. I-III:
Oliwia Haratym – kl. 1a,
Zuzia Medyńska – kl. 1b,
Zosia Grzesiak – kl. 1c,
Ola Rekić – kl. 1d,
Adriana Kamińska – kl. 1e,
Karolina Kobylarz – kl. 2a,
Julian Gryglicki – kl. 2b,
Antoni Grygiel – kl. 2c,
Kinga Adach – kl. 3a,
Łukasz Karlikowski – kl. 3b,
Natalia Bartnicka – kl. 3c,
Paulina Mederska – kl. 3d,
Dominika Radowska – kl. 3e,
Bartosz Adamiec – kl. 3f
odczytali swoje ulubione wiersze w Konkursie Pięknego Czytania. Poza konkursem wystąpiła Julia Opajdowska – uczennica kl. 0 „a”, która nie tylko pięknie czyta, jak również pisze wiersze.
Wszyscy uczniowie biorący udział w Konkursie Pięknego Czytania zostali nagrodzeni dyplomami i książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.
Następnie do biblioteki przybyli uczniowie z kl. 1d.: Ola Rekić i Dawid Antoniewski oraz uczniowie kl. 6b: Anna Gotowicka, Magdalena Gułaś, Weronika Leniak, Wiktoria Wołczyk i Aleksandra Zalecka z kl. 6c, którzy zaprezentowali swoje wiersze uczniom, którzy przybyli wraz z panią Romą Szumiec oraz klasie 5c i ich polonistce pani Barbrze Szurek.
Po wystąpieniu uczniów głos zabrał gość specjalny pan Janusz Izdebski – dziadek naszych uczennic, który przyjął zaproszenie i przestawił swoje piękne wiersze, na temat uroków przyrody i wiosny. Pan Janusz prezentował swoje wiersze z wnuczką Noemi Furtak i panią Jagodą Wożniak – nauczycielem – bibliotekarzem. Prezentacja utworów lirycznych była przeplatana śpiewem uczennicy Igi Arciszewskiej z kl. 3d gimnazjum, której akompaniował pan Mirosław Kozera.
Obchody Światowych Dni Poezji zakończono cyklem spotkań: „Piątek z książką”. Uczniowie klas III, którzy przyszli do biblioteki z panią Moniką Gardziałą słuchali, czytali i recytowali wiersze znanych pisarzy m. in. Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Ewa Radomska