Dzień Matematyki

W dniu 26 marca 2018 roku po raz trzeci w budynku przy ul.Piłsudskiego odbył się Dzień Matematyki.
W całej szkole można było znaleźć informacje o interesujących liczbach, a wzdłuż schodów pojawiło się rozwinięcie dziesiętne liczby π do 200 miejsc po przecinku!
We wszystkich klasach przeprowadzony został Turniej Matematyczny. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne i logiczne- w tym roku pod hasłem „Matematyka od kuchni”. Ponadto na długiej przerwie zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli sprawdzić swoją wiedzę matematyczną i logiczne myślenie biorąc udział w konkursie przygotowanym przez grupę uczniów klasy II b gimnazjum. Słodkie nagrody dla zwycięzców zarówno w Turnieju jak i konkursie sponsorowała Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Łęcznej.
Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że Dzień Matematyki wpisuje się w kalendarz imprez szkolnych, w których uczniowie chętnie biorą udział.

Organizatorzy
Nauczyciele matematyki