Akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły

„Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi”
T.
Kościuszko

 W dniu 23 marca 2018 r. uczestniczyliśmy  w akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły, która pozwoliła upamiętnić wielkiego charakterem i talentem Polaka, postać znaną i szanowaną w wielu krajach całego świata.  Program artystyczny pod tytułem Oblicze męstwa – wspomnienie o Tadeuszu Kościuszce  przypomniał wszystkim jego wyjątkowe zasługi i dokonania, które w czasach współczesnych  nie straciły na aktualności.  Opowiadały o tym sceny dramowe pochodzące zarówno z czasów insurekcji kościuszkowskiej, jak i współczesności, refleksyjne teksty poetyckie, utwory wokalno – instrumentalne, narracja historyczna, wspomnienia świadków. Różnorodność form artystycznego wyrazu pozwoliła licznej grupie uczniów naszej szkoły zaprezentować talenty aktorskie, muzyczne, recytatorskie i plastyczne. Wyjątkowego charakteru dodawały widowisku wyraziste kostiumy oraz rekwizyty.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy V a, VII a, VII c, VII d  pod kierunkiem pani Anny Ładak i pani Ewy Marzec. Oprawę muzyczną opracował pan Mirosław Kozera wraz z uczniami klas SP i GM. Gościnnie wystąpiła także grająca na skrzypcach pani Iwona Sochacka. Dekorację w budynku szkoły  przy ul. Szkolnej 53 przygotowała pani Ewa Czerniak oraz pan Jacek Kafarski, natomiast w budynku przy ulicy Marszałka Piłsudskiego 12 pani Agnieszka Grudzień.

Anna Ładak

fot. Anna Ładak