V Miejsko – Gminny Konkurs Recytatorski „Przyszłość naturą bogata”


7 marca 2018 r. odbył się V Miejsko – Gminny Konkurs Recytatorski Przyszłość naturą bogata zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Łęcznej we współpracy z Urzędem Gminy w Łęcznej. Konkurs, adresowany do uczniów szkół podstawowych Miasta i Gminy Łęczna, zgromadził 58 recytatorów. Jury w składzie: pani Danuta Binkiewicz – Kołodziej, pani Jagoda Woźniak oraz pani Barbara Banaś, wyłoniło następujących laureatów:

w kategorii klas I -III:

Bernadeta Słowik – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej,
Maria Walatek – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej,
Jakub Nowak – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej,

Wyróżnienia:
Milena Świrk – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej,
Wiktoria Bielecka – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej,
Milena Warszawska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej,
Helena Słowik – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej,

w kategorii klas IV – V:
Natalia Zwolak – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej,
Kacper Romaniuk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej,
Pola Walatek – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej,

W kategorii klas VI – VII:
Jakub Winsyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej,
Wiktoria Karbowniczek – Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej,
Amelia Anisiewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej.

Na widowni, oprócz recytatorów, nauczycieli i rodziców, obecna była pani Maria Bacza, wicedyrektor pionu klas IV – VI. Gościem honorowym konkursu był pan Teodor Kosiarski – Burmistrz Łęcznej. Konkurs poprowadzili uczniowie klasy Va: Natalia Ziółkowska i Oliwier Wójcik. W poetycki nastrój wprowadził uczestników występ wokalny Darii Harmasz, uczennicy klasy VId, która zaśpiewała piosenkę Pamiętajcie o ogrodach Jonasza Kofty.
Dyplomy, nagrody oraz podziękowania wręczał pan Teodor Kosiarski – Burmistrz Łęcznej, sprawujący honorowy patronat nad konkursem. Fundatorami nagród dla laureatów konkursu był Urząd Gminy Łęczna. Słodki poczęstunek oraz nagrody dla uczniów wyróżnionych zapewniła Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.
Za organizację konkursu odpowiedzialne były panie: Anna Ładak, Jagoda Woźniak, Barbara Szurek i Anna Galewska.
Serdecznie gratulujemy wszystkim recytatorom i ich opiekunom ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej, Szkoły Podstawowej w Zofiówce i Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej. Dzięki Wam podziwialiśmy piękne prezentacje pełne zaangażowania i pasji. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu. Do zobaczenia za rok!

Anna Ładak