Słoneczny wtorek w Lublinie

We wtorek 20 lutego 2018 r. klasy V a i Vb wraz z wychowawczyniami: p. Anną Ładak i Małgorzatą Kwiatosz oraz p. Elżbietą Jakubowską udały się na wycieczkę do Lublina. Przed projekcją filmu „Cudowny chłopak” uczniowie wzięli udział w zajęciach „Nauka otwartości i tolerancji oraz odkrywania własnej wartości” zorganizowanych przez Cinema City Lublin. Po obejrzeniu wzruszającego filmu o chłopcu szukającym akceptacji uczestnicy wycieczki spędzili czas na aktywnej rekreacji w Strefie Wysokich Lotów. Ostatnim punktem programu było zwiedzenie wystaw w Zamku Lubelskim. Uczniowie mieli okazję zobaczyć ważne dzieła malarskie, różne rodzaje broni, wykopaliska archeologiczne, stroje i inne elementy kultury ludowej, dawne monety. Niemałym powodzeniem cieszyły się realistyczne figury woskowe. Na koniec piątoklasiści wcielili się w rolę detektywów, a wcale nie było łatwo odnaleźć na średniowiecznych freskach rozmaite detale!
Bogaty we wrażenia wyjazd do Lublina zintegrował zespoły klasowe oraz pozwolił połączyć edukację medialną, sportową, kulturalną z ciepłym przesłaniem o dobroci i empatii.

Anna Ładak