Ferie z biblioteką

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w bibliotece szkolnej w godz. 9 – 12 odbywały się dodatkowe zajęcia, uczestniczyli w nich uczniowie z klas: III, IV oraz VI. Hasło tegorocznych ferii brzmiało Zima, książka i my.
Zajęcia rozpoczęły się od integracji grupy, później była prezentacja ulubionych książek i głośne czytanie wybranych fragmentów.
W kolejnych dniach uczennice wykonały prace plastyczne na szkolny konkurs Ilustracja do mojej ulubionej książki, oglądały film Charlie i fabrka czekolady powstały na podstawie książki Roalda Dahla, rozwiązywały zagadki literackie, grały w gry planszowe, układały krzyżówkę. Nie zabrakło słodkiej niespodzianki a także wycieczki do Biblioteki Miejsko – Gminnej im. Z. Herberta w Łęcznej, gdzie można było obejrzeć wystawę dotyczącą 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego i do Powiatowej Biblioteki Publicznej. Największą popularnością cieszyły się kalambury, które okazały się nie tylko dobrą zabawą, ale były jednocześnie okazją do zaprezentowania zdolności plastycznych i aktorskich uczestniczek ferii w bibliotece.

Jagoda Woźniak