Dokąd dojechał „Wigilijny pociąg”?

Awaria pociągu psuje pasażerom świąteczne plany, ale…jednocześnie staje się okazją do niezwykłego spotkania, które omieni postrzeganie świata i ludzi. Ta historia zdarzyła się naprawdę – w piątek 22 grudnia 2017 r. na szkolnej scenie. Trudna sytuacja, w jakiej znaleźli się bohaterowie świątecznej opowieści, pozwoliła im odkryć na nowo cuda Bożego Narodzenia – miłość, radość, empatię. Zaakcentowane w widowisku uniwersalne wartości płynące z faktu Narodzenia Chrystusa zostały ukazane we współczesnych realiach, bliskich naszej codzienności.

Podczas uroczystości pan dyrektor Artur Radko oraz pani wicedyrektor Hanna Lipińska – Stopa złożyli uczniom i nauczycielom życzenia świąteczne oraz wręczyli wręczyli nagrody w ramach szkolnego konkursu patriotycznego – „Biel i Czerwień Barwy Niepodległości”, konkursu poetyckiego – „Cuda Bożego Narodzenia”, a także Mikołajkowych Mistrzostw Pływackich SP nr 2 w Łęcznej.
Bożonarodzeniowy program artystyczny przygotowali uczniowie klas 7c, 7d SP 2a, 2b, 2d, 3a i 3d GIM pod kierunkiem pani Marii Perzyńskiej – Kusiak i pani Anny Ładak. Oprawę muzyczną opracował pan Mirosław Kozera wraz z uczniami klas siódmych, drugich i trzecich. Mieliśmy też okazję wysłuchać kolędy w wersji skrzypcowej w wykonaniu pani Iwony Sochackiej.

Tekst: Anna Ładak