Piątek z książką

15 grudnia w godzinach popołudniowych w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Piątek z książką”.  Uczniowie klas III poczuli czar Świąt Bożego Narodzenia. Pani Monika Gardziała i Ewa Radomska czytały opowiadania o tematyce świątecznej, natomiast  uczniowie wykonywali „pachnące” dekoracje z pomarańczy oraz goździków i jednocześnie słuchali opowiadań.


1 grudnia 2017

Do biblioteki przyszli uczniowie z grup świetlicowych z paniami: Moniką Gardziałą i Iloną Wysokińską – Przystupą. Panie Monika Gardziała i Ewa Radomska czytały uczniom fragmenty książki (z półki nowości) pt. Charlie i fabryka czekolady, którą napisał  Roald Dahl.

Na koniec na wszystkich uczestników spotkania czekała „słodka niespodzianka”.


W dniu 27 października 2017 roku do biblioteki przyszli uczniowie z kl. III a, e i f z panią Moniką Gardziałą na cykl spotkań pt: „Piątek z książką:.

Uczniowie wysłuchali fragmentu książki autorstwa Łukasza Wierzbickiego pt. Dziadek i niedźwiadek. Książka opowiada prawdziwe losy niedźwiadka – Wojtka, który z żołnierzami z Armii Andersa brał udział w bitwie o Monte Casino. Następnie chętni uczniowie wykonali ilustracje do usłyszanej historii.

 

Ewa Radomska