Europejski Dzień Języków (EDJ)

26 września każdego roku obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ), który został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europejskiej. Europa to specyficzny kontynent charakteryzujący się nie tylko niezwykłym bogactwem językowym (ponad 200 języków) ale także kulturowym.

Uczenie się  języków daje wymierne korzyści bez względu na wiek, ułatwia zawarcie nowych  znajomości i zyskanie nowych przyjaciół, ale także lepsze wzajemne poznanie, zrozumienie i pokonywanie  różnic kulturowych.

W naszej szkole obchodzimy Europejski Dzień Języków od 2013 roku.

Tego dnia nasi uczniowie mieli możliwość poznania powitań i pożegnań w różnych językach europejskich, poznania najbardziej znanych postaci bajkowych z różnych krajów, a także uczestniczenia w różnorodnych quizach, konkursach i zabawach skojarzeniowych dotyczących naszego europejskiego kontynentu. Każda z grup świetlicowych dostała do przeczytania bajkę z jednego kraju europejskiego, następnie uczestniczyli w quizie o bajkach z Unii Europejskiej, by wziąć udział w dyskusji na temat różnic w zwyczajach panujących w Polsce i innych krajach Europy.

Na najlepszych czekały nagrody.