Ślubowanie Pierwszaków

6 października 2017, stu jedenastu uczniów z pięciu klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki ślubowało być dobrym Polakiem, uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować w dorosłym życiu, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, być dobrym kolegą, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli nauczyć swojego bajkowego przyjaciela Pinokia, kim był patron szkoły Tadeusz Kościuszko, co to jest Polska, jakie są zasady przechodzenia przez jezdnię, jak zachowywać się w szkole, jak dbać o swoje zdrowie oraz ładnie mówić po angielsku.

W Uroczystości udział wzięli zaproszeni goście:
Burmistrz Łęcznej Pan Teodor Kosiarski
Zastępca Burmistrza Łęcznej Pan Leszek Włodarski
Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Pan Stefan Mitura
Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej Pani Grażyna Bednarska
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej Pan Sławomir Winiarski
Dyrektorki Przedszkoli Panie Katarzyna Gańska, Ewa Michalak, Ewa Góźdż
Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 Pan Andrzej Fedurek i jego Zastępca Pani Marzena-Milcarz Krzewska.

Najmłodsi uczniowie długo będą wspominali ten dzień.