Cebulki za nakrętki

4 października 2017roku na holu szkoły stanęła spora kolejka. Wszyscy mieli worki, siatki czy pudełka wypełnione plastikowymi nakrętkami.
Tego dnia Liga Ochrony Przyrody z opiekunkami oraz p. Romą Szumiec przygotowała dla wszystkich, którzy zebrali nakrętki mały drobiazg. Za pół kg nakrętek każdy dostał 1 cebulkę kwiatową – szafirka lub krokusa.
Najwięcej z uczniów plastikowych nakrętek przyniosła Zuzanna Kłyza z klasy IV d, bo aż 17,5kg! Klasa p. Małgorzaty Brodzisz również może pochwalić się imponującym wynikiem. Razem zebrali 23kg nakrętek!
Cieszymy się, że akcja miała tak duże powodzenie. Zebrano 20 dużych worków i kilka siatek, co dało prawie 300kg!!! nakrętek. Wszystkie nakrętki trafią do Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, gdzie pomogą spełnić marzenia chorych dzieci.
Bardzo dziękujemy wszystkim biorącym udział w naszej akcji!!!

Ewa Czechowska