Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik na całym świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto organizowane jest od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

”Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych: w parku, pociągu, w ulubionym pubie, wybranym sklepie, teatrze, kawiarni, galerii, kinie, jak również w miejscach specjalnie w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej”.

W  miesiącu PAŹDZIERNIKU na korytarzu przed biblioteką naszej szkoły trwa akcja:

„UWOLNIJ KSIĄŻKĘ”

Uczniowie i nauczyciele przez cały miesiąc mogą przynosić i pozostawiać przeczytane już książki oraz czasopisma lub wymieniać je na te, które zostały przyniesione przez innych czytelników.

Zapraszamy do udziału w akcji!!!

Nauczyciele bibliotekarze