English – we need it

W pierwszych dniach roku szkolnego kilkuosobowe grupy uczniów klas Vc i Vd poszukiwało odpowiedzi na pytanie: Jak i gdzie mogę wykorzystać znajomość języka angielskiego?

Piątoklasiści doszli do wniosku, że język angielski to nie tylko jeden z kilku przedmiotów szkolnych, ale znajomość tego języka to bardzo praktyczna umiejętność, którą można wykorzystać: do rozumienia słów piosenek śpiewanych po angielsku, do czytania książek w oryginale, podczas podróży zagranicę, do kontaktów z obcokrajowcami przez Internet. Młodzi ludzie zwrócili również uwagę na fakt, że nauka języka obcego służy do wzmocnienia pamięci i koncentracji. W przyszłości ten język może ułatwić znalezienie lepszej pracy.

Wszystkie pomysły uczniowie prezentowali po angielsku, a pomocne w tym były ciekawe w formach plakaty, które można oglądać w sali numer 7.