Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyści rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbyły się w budynkach przy ulicy Piłsudskiego 12, gdzie Pan Dyrektor Artur Radko powitał uczniów klas VII, II i III Gimnazjum oraz w budynku przy ulicy Szkolnej 53, gdzie rok szkolny powitali uczniowie klas I – VI.

Pan Dyrektor przedstawił zmiany, jakie zaszły w naszej szkole po reformie oświaty. Przedstawił wice dyrektorki szkoły: panią Hannę Lipińską-Stopę, panią Marię Bacza i panią Teresę Baruk. Uczniowie poznali swoich nowych nauczycieli i wychowawców klas.

W tym roku po raz pierwszy przyszliśmy do szkoły 4 września. Nie zapomnieliśmy jednak o tragicznym wydarzeniu sprzed 78 lat, które miało miejsce 1 września 1939 roku. Uczniowie klasy V c  przypomnieli o rocznicy wybuchu II wojny światowej w krótkim montażu słowno-muzycznym.

 

Uroczystości zostały zakończone życzeniami udanego nowego roku szkolnego, w którym nasi uczniowie będą osiągali jak najlepsze wyniki w nauce, a wspólna praca rodziców i nauczycieli włożona w nasze dzieci pomoże im wyrosnąć na mądrych ludzi.