Oddział przedszkolny

Pływalnia kryta
Wejście ogólnodostępne
Poniedziałek
1800- 1845 (dzieci i dorośli)
2000-  2045(dla dorosłych)
Wtorek
2000 -  2045 (dla dorosłych)
Środa
1800- 1845(dzieci i dorośli)
2000-  2045 (dla dorosłych)
Czwartek
2000-  2045(dla dorosłych)
Piątek
1800- 1845(dzieci i dorośli)
2000-  2045(dla dorosłych)
Sobota
700- 745dla dorosłych)
Bilet ulgowy- 6 zł,
Bilet normalny- 9 zł

Licznik odwiedzin
Dzisiaj326
Wizyt w miesiącu8252
Wszystkie293843

Aktualności

Europejski Dzień Języków (EDJ)

26 września każdego roku obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ), który został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europejskiej. Europa to specyficzny kontynent charakteryzujący się nie tylko niezwykłym bogactwem językowym (ponad 200 języków) ale także kulturowym.

Uczenie się  języków daje wymierne korzyści bez względu na wiek, ułatwia zawarcie nowych  znajomości i zyskanie nowych przyjaciół, ale także lepsze wzajemne poznanie, zrozumienie i pokonywanie  różnic kulturowych.

W naszej szkole obchodzimy Europejski Dzień Języków od 2013 roku.

Tego dnia nasi uczniowie mieli możliwość poznania powitań i pożegnań w różnych językach europejskich, poznania najbardziej znanych postaci bajkowych z różnych krajów, a także uczestniczenia w różnorodnych quizach, konkursach i zabawach skojarzeniowych dotyczących naszego europejskiego kontynentu. Każda z grup świetlicowych dostała do przeczytania bajkę z jednego kraju europejskiego, następnie uczestniczyli w quizie o bajkach z Unii Europejskiej, by wziąć udział w dyskusji na temat różnic w zwyczajach panujących w Polsce i innych krajach Europy.

Na najlepszych czekały nagrody.

 

Świetlica na warsztatach na Otwartym Uniwersytecie KUL

W ramach współpracy z Otwartym Uniwersytetem KUL w Lublinie wychowankowie świetlicy mają możliwość od kilku lat uczestnictwa w bardzo ciekawych warsztatach i zajęciach według formuły „Stwórz własne zajęcia, -specjalnie dopasowanych do naszych potrzeb. W poprzednich latach braliśmy udział w warsztatach pt.”Młody naukowiec w kuchni”, „Potwory i reszta, czyli przygoda z mikroskopią”  oraz „Zagrożenia w sieci” i byliśmy najmłodszymi uczestnikami tego typu zajęć.

Tradycyjnie i w tym roku wybraliśmy się 10 października w odwiedziny na KUL na warsztaty, które składały się z dwóch modułów: pierwszy pt. Czy można zobaczyć powietrze? Dr Anna Szafranek-Nakonieczna przybliżyła dzieciakom  skład chemiczny powietrza poprzez prezentację multimedialną oraz szereg ciekawych, kolorowych i jakże widowiskowych doświadczeń chemicznych. Mali słuchacze mieli możliwość poznania dokładnego składu powietrza i uświadomienia sobie, że bez powietrza a dokładnie bez tlenu w nim zawartego nie ma życia, chociaż tak naprawdę nie możemy go zobaczyć tzw. „gołym okiem”. W trakcie zajęć odbył się szereg eksperymentów chemicznych takich jak spalanie tlenu pod naczyniem, tzw. wywoływanie ducha czy robienie pasty do zębów dla słonia, w których uczestniczyli osobiście uczniowie naszej szkoły. Mieli okazję także do określania ciężaru poszczególnych składników powietrza takich jak: hel, dwutlenek węgla czy tlen.

Drugi moduł to zajęcia terenowe przeprowadzane przez pracowników Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych pt. „Ogród Saski – przyrodnicza oaza w mieście ”. Rozpoznawaliśmy gatunki drzew po liściach, wędrowaliśmy alejkami wśród pięknego starego drzewostanu, obserwowaliśmy jak ptaki przygotowują się do nadchodzącej zimy. Mieliśmy okazję z bliska zobaczyć pawie, kaczki i łabędzie, a także inne gatunki ptaków.

Jak widzicie na zdjęciach wiele się działo i było bardzo ciekawie za co dziękujemy pracownikom KUL-u oraz Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

>>GALERIA<<

 

KOMÓRKOMANIA NA ŚWIETLICY

Przyłączając się do akcji DKMS organizowanej w naszej szkole, grupa VI podczas zajęć edukacyjnych poznawała najważniejsze fakty dotyczące choroby nowotworowej jaka jest białaczka. Po obejrzeniu bajki „Było sobie życie – krew”, wysłuchała bajki pt. „Kosmiczna wojna”, która uwrażliwiła uczniów na potrzeby ludzi dotkniętych chorobą, zrozumienie idei niesienia pomocy drugiej osobie oraz rozpowszechnienie wśród rodzin informacji na temat fundacji DKMS . uczniowie po zabawie balonami zabrali ze sobą zaproszenia na czwartkową akcję rejestracji dawców szpiku.

>>GALERIA<<

 

Świetlica na warsztatach na Otwartym Uniwersytecie KUL

W ramach współpracy z Otwartym Uniwersytetem KUL w Lublinie wychowankowie świetlicy mają możliwość od kilku lat uczestnictwa w bardzo ciekawych warsztatach i zajęciach według formuły „Stwórz własne zajęcia, -specjalnie dopasowanych do naszych potrzeb. W zeszłym roku braliśmy udział w warsztatach pt.”Młody naukowiec w kuchni” oraz „Zagrożenia w sieci” i byliśmy najmłodszymi uczestnikami tego typu zajęć.

Tradycyjnie i w tym roku wybraliśmy się 27 kwietnia w odwiedziny na KUL na warsztaty, które składały się z dwóch modułów: pierwszy to „Potwory i reszta, czyli przygoda z mikroskopią”. Dr Tomasz Skrzypek przybliżył dzieciakom metody powiększania organizmów niewidocznych gołym okiem oraz omówił budowę urządzeń służących do powiększania, od najprostszych takich jak lupa czy mikroskop świetlny po najbardziej skomplikowane takie jak mikroskop elektronowy. Mali słuchacze mieli możliwość oglądania pod mikroskopem elektronowym jak wyglądają : roztocza kurzu, kleszcze, pchły, niektóre pasożyty człowieka i zwierząt. Później odbył się quiz wiedzy i na podstawie zdjęć trzeba było odgadnąć co to za mikroorganizm albo zwierzę. Na superznawców czekały  ciekawe nagrody!!!!!

Drugi moduł to zajęcia przeprowadzane przez pracowników Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych pt. „Wiosna w Ogrodzie Botanicznym”.

Mieliśmy wprawdzie w terenie rozpoznawać gatunki drzew i kwiatów, które kwitną na wiosnę oraz obserwować przez lornetki ptaki śpiewające w koronach drzew, ale ze względu na niesprzyjającą aurę przenieśliśmy się do auli, gdzie nie mniej się działo, a i było bardzo ciekawie. Pracownicy przygotowali bardzo ciekawą prezentację multimedialną połączoną z odgłosami prawdziwej natury budzącej się do życia wiosną po sennej, leniwej zimie. Nauczyliśmy się rozpoznawać różne gatunki ptaków i ssaków żyjących w Poleskim Parku Narodowym po odgłosach, poznaliśmy ciekawostki dotyczące ich miejsc bytowania oraz ich nietypowe przyzwyczajenia.

Jak widzicie na zdjęciach wiele się działo i było bardzo ciekawie za co dziękujemy pracownikom KuL-u oraz Poleskiego Parku Narodowego.

>>GALERIA<<<

 

ZIMOWE ZABAWY

 
Więcej artykułów…
Sukcesy szkoły

Obiady szkolne
WPŁATY  ZA OBIADY TYLKO PRZELEWEM !!!
wpłaty w PKO BP Oddział nr 1 ul. Szkolna 6
BEZ PROWIZJI.
Wpłaty tylko od 1.10.2017r. !!

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE PRZY PŁATNOŚCI ZA OBIADY

OBIADY PAŹDZIERNIK
uczeń - 66zł
pracownik - 156,20zł

Edukacja ekologiczna

Szkoła korzysta ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Lublinie na realizację zadań

z zakresu edukacji ekologicznej

i urządzania terenów zieleni