KONKURS PLASTYCZNY "BEZPIECZNY DOM I GOSPODARSTWO"

Wyniki powiatowego konkursu plastycznego pod hasłem "BEZPIECZNY DOM I GOSPODARSTWO" -  etap szkolny

W etapie szkolnym komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów :

Grupa I

Jakub Kołodziejczyk - kl 0 d

Jakub Staropiętka - kl. 0 d

Amelia Kozak - kl. 0 b

Elżbieta Medyńska -kl.0 c

Grupa II

Aleksandra Rzucidło  - kl.I a

Dawid Antoniewski - kl. I d

Adriana Kamińska -kl.I e

Grupa  III

Kacper Lipiński - kl.II a

Kamila Ozon - kl.II a

Karolina Kobylarz - kl.II a

Grupa IV

Magdalena Lipińska  - kl.III  b

Natalia Cielebąk - kl.III e

Szymon Żmuda - kl.III e

Dominika Radowska -kl.III e

Zuzanna Demczuk - kl. III c

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy

Wyniki powiatowego konkursu plastycznego pod hasłem "BEZPIECZNY DOM I GOSPODARSTWO" -  etap gminny

Komisja dokonała przeglądu prac plastycznych i wyłoniła następujących laureatów:

Z grupy I wybrano następujących laureatów:

I miejsce –    Jakub Staropiętka   kl. O,,D” Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej,  nauczyciele:  Dorota Widulińska  i Irena Zaniewska

II miejsce –   Elżbieta Medyńska  kl. O ,,C” Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej,  nauczyciele:  Anna Mitrus  i  Anna Wójcik

III miejsce –  Jakub Kołodziejczyk  kl. O,,D” Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej,  nauczyciele: Dorota Widulińska i Irena Zaniewska

Z grupy II wybrano następujących laureatów:

I miejsce –    Dawid Antoniewski  kl. I,,D” Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej,  nauczyciel   Renata Saczewa

II miejsce –   Adriana Kamińska  kl. I,,E” Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej,  nauczyciel  Urszula Tracz

Z grupy III wybrano następujących laureatów:

I miejsce –   Kacper Lipiński kl. II,,A” Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej , nauczyciel  Katarzyna Kalamon-Olech

II miejsce –  Kamila Ozon kl. II,,A” Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, nauczyciel  Katarzyna Kalamon-Olech

Z grupy IV wybrano następujących laureatów:

III miejsce –  Zuzanna Demczuk kl. III,,C” Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, nauczyciel  Barbara Kościelska

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom ,dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom. Prace laureatów zostały przesłane na kolejny ,powiatowy etap konkursu do Starostwa Powiatowego                w Łęcznej. Czekamy na ogłoszenie wyników.

Opracowała : L.Tomczak

DYKTANDA NA LISTOPAD

Klasa III

We wrześniu na moim osiedlu zawsze urządzamy bieg na przełaj. Może w nim uczestniczyć każdy, kto zechce. Nie wierzyłem własnym oczom . W pobliżu zawodników stał Krzysztof. Chociaż mały i słaby odważył się wziąć udział w biegu. Zawodnicy najpierw biegali po bieżni, potem skręcili na dróżkę w parku. Stałem na szczycie wzgórza, kiedy zauważyłem leżącą na ziemi postać. Przestraszyłem się i z drżącym sercem pobiegłem tam. Krzyś nie krzyczał, tylko skarżył się, że potknął się o krawężnik. Strużka krwi spływała mu ze skaleczonej ręki. Chłopiec wstał, otrzepał się i znów ruszył. Dla mnie Krzyś nie przegrał, lecz zwyciężył. Od tej pory zawsze biorę udział w biegu przełajowym. Przecież pierwsze miejsce nie jest najważniejsze.

KLASA II

Na  grzyby

Pewnego  wrześniowego  dnia  Bożenka  i  Andrzej  wybrali  się  do  lasu  na grzyby. Wzięli  ze  sobą  duże  koszyki  i  żwawo  powędrowali  przed  siebie.  Przeszli  przez pole, a  potem  kładką  przez  rzeczkę,  nad  którą  rosły  rozłożyste  wierzby. Nad  rzeką  czekała  na  nich  koleżanka.  Poszli  więc  dalej  w  trójkę.  W  lesie  rozbiegli  się  w  różne  strony.  Andrzej  nazbierał  prawdziwków  i  maślaków. Po  powrocie  na  umówione  miejsce  okazało  się,  że  dziewczynki  zamiast  grzybów   miały  bukieciki  wrzosu  i  jarzębiny.

Opracowanie: M.Bałaszek i B.Kościelska

JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

21 JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 3.11.2017 roku w SP nr 2 odbyły się szkolne eliminacje 21 Konkurs Recytatorskiego w pionie klas I-III. Motto tegorocznej edycji „Jesień, przez górskie idąc przełęcze, Miast serca – liść mi szkarłatny wkłada” zaczerpnięte zostało z  wiersza Leśmiana. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas I-III.

Komisja wyłoniła następujących zwycięzców, którzy będą reprezentować szkołę w etapie powiatowym:

1. Zofia Grzesiak Ic
  2. Dawid Antoniewski Id
  3. Milena Sobiesiak IIb
  4. Piotr Staropiętka II b
  5. Julia Rutkowska III f

Gratulujemy zwycięzcom!!!

JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

Szkolne eliminacje XXI Jesiennego Konkursu Recytatorskiego dla klas I – III szkoły podstawowej odbędą się

3 listopada (piątek) 2017r. o godzinie 9.30 w sali nr 3.

Prosimy, aby każdy recytator  przygotował kartkę z następującymi  informacjami:

imię i nazwisko uczestnika, klasa, imię i nazwisko autora oraz tytuł tekstu literackiego, imię i nazwisko opiekuna.

Życzymy powodzenia!

Organizatrorzy: Bożena Bartecka, Renata Saczewa, Urszula Tracz.

KONKURS PLASTYCZNY

UWAGA KOLEŻANKI !!!

OGŁASZAM KOLEJNĄ EDYCJĘ KONKURSU PLASTYCZNEGO

pt. „Bezpieczny dom i gospodarstwo”, którego  organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

Grupy podzielone są następująco:

I grupa – zerówka

II grupa –kl.I

III grupa – kl.II

IV grupa – kl.III

V grupa  - uczniowie niepełnosprawni

Technika prac: dowolna (collage, wycinanka , wydzieranka ,malowanie farbami itd.)

Format prac: A-4 lub A- 3.Prace należy oprawić w passe- partout.

Termin składania prac : 27. X. 2017 r.(piątek) do p. Lucyny Tomczak s.203

Szkolny koordynator programu