Oddział przedszkolny

Pływalnia kryta
Wejście ogólnodostępne
Poniedziałek
1800- 1845 (dzieci i dorośli)
2000-  2045(dla dorosłych)
Wtorek
2000 -  2045 (dla dorosłych)
Środa
1800- 1845(dzieci i dorośli)
2000-  2045 (dla dorosłych)
Czwartek
2000-  2045(dla dorosłych)
Piątek
1800- 1845(dzieci i dorośli)
2000-  2045(dla dorosłych)
Sobota
700- 745dla dorosłych)
Bilet ulgowy- 6 zł,
Bilet normalny- 9 zł

Licznik odwiedzin
Dzisiaj327
Wizyt w miesiącu8253
Wszystkie293844

Wydarzenia z życia klas I-III

Łęczna w latach ...

Dnia 27 września 2017r. uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „Łęczna w latach …" upamiętniającym nadanie praw miejskich Łęcznej. 3-osobowe delegacje klasowe miały za zadanie wyobrazić sobie, jak wyglądała Łęczna  w latach 30-tych  XX wieku . Pomóc im miały zdjęcia z tamtych lat , które oglądały i  opowieści, jak wówczas wyglądało życie w Łęcznej . Razem z młodszymi klasami udział w zadaniu wzięła jedna klasa V .

A zadanie nie okazało się zbyt trudne. Dzieci poradziły sobie doskonale , o czym świadczą piękne prace. Znalazły się brukowane uliczki, wozy konne , dużo roślinności i  małe domy zamiast stojących obecnie bloków. A wszystkie prace cechowało to, że były bardzo kolorowe i  optymistyczne.

Najlepiej poradziły sobie z tematem klasy : 1 e, 2 b i 3 f  , choć prace pozostałych klas były równie piękne .

Ewa Czechowska

 

Ślubowanie Pierwszaków

6 października 2017, stu jedenastu uczniów z pięciu klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki ślubowało być dobrym Polakiem, uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować w dorosłym życiu, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, być dobrym kolegą, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli nauczyć swojego bajkowego przyjaciela Pinokia, kim był patron szkoły Tadeusz Kościuszko, co to jest Polska, jakie są zasady przechodzenia przez jezdnię, jak zachowywać się w szkole, jak dbać o swoje zdrowie oraz ładnie mówić po angielsku.

W Uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Łęcznej Pan Teodor Kosiarski

Zastępca Burmistrza Łęcznej Pan Leszek Włodarski

Kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Pan Stefan Mitura

Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej Pani Grażyna Bednarska

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej Pan Sławomir Winiarski

Dyrektorki Przedszkoli Panie Katarzyna Gańska, Ewa Michalak, Ewa Góźdż

Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 Pan Andrzej Fedurek i jego Zastępca Pani Marzena-Milcarz Krzewska.

Najmłodsi uczniowie długo będą wspominali ten dzień.

 

Więcej…

 

OGŁOSZENIE

ZEBRANIE PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

KLAS I – III

ODBĘDZIE SIĘ W CZWARTEK

19.10.2017 r. O GODZ. 12.00 W SALI 107

OPIEKUNOWIE SU

 

WYCIECZKA DO WÓLKI BIELECKIEJ

8 czerwca 2017 r. klasa IIId i IIIe wyjechały na wycieczkę do Wólki Bieleckiej do „Słowiańskiego Grodu”. Tam podczas zwiedzania wysłuchały historii powstania grodu, a także kim byli Słowianie  czy Wikingowie .

Dzieci zwiedzały i oglądały obiekty obronne , w tym Gród Wieloczłonowy(gród właściwy i podgrodzie , udostępniony fragment wałów do przejścia) , Gród na wyspie (pierścieniowy) , Gród stożkowy, obiekty kultowe(siedzibę bóstwa opiekuńczego), główny plac przed grodem(kręgi kamienne) , Gród pierścieniowy i Półwysep Wiedźmy

Podczas zajęć dzieci miały okazję pisać gęsim piórem , czerpać papier, strzelać z łuku, uczestniczyć w pokazie wybijania monet , zapoznać się z wyprawianiem skór i tworzeniem narzędzi i broni oraz dać zakuć się w dyby. Pomiędzy zajęciami warsztatowymi uczyły się dawnych tańców oraz brały udział w dyskotece , a także zajadały pyszną zupę z pokrzyw. Całość zabawy dopełnił kram z ręcznie wykonanymi pamiątkami i plac zabaw (już bardziej z obecnych czasów) , bo z trampoliną. Pogoda dopisywała , więc wycieczka była udana.

Autor  tekstu: Ewa Czechowska

 

Więcej…

 

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka. Uczniowie klas I – III brali udział w wielu ciekawych konkurencjach, zawodach sportowych promujących zdrowy styl życia. Przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji, panie  zaprosiły  wszystkich uczniów i  nauczycieli do wspólnego aerobiku przy muzyce. Zabawa była świetna,  wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy. Po rozgrzewce nadszedł czas na konkurencje sportowe w formie wyścigów drużynowych. Uczniowie pod opieką nauczycieli brali udział w różnych konkurencjach sportowych takich jak: rzuty woreczkami do celu, przeskoki na skakance, slalom, bieg z przeszkodami, piłka nożna. Uczniowie klas pierwszych mieli możliwość namalować kredą swoje „dziecięce marzenia”. Wszyscy świetnie się bawili. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali nagrodę dla klasy oraz słodką niespodziankę.

Przeprowadzeniem tegorocznego Dnia Dziecka oraz organizatorem był Samorząd Uczniowski klas I-III. Serdecznie  dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego dnia, a dzieciom życzymy dużo uśmiechu, radosnych chwil i spełnienia marzeń .

 

Samorząd Uczniowski  klas I - III

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Sukcesy szkoły

Obiady szkolne
WPŁATY  ZA OBIADY TYLKO PRZELEWEM !!!
wpłaty w PKO BP Oddział nr 1 ul. Szkolna 6
BEZ PROWIZJI.
Wpłaty tylko od 1.10.2017r. !!

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE PRZY PŁATNOŚCI ZA OBIADY

OBIADY PAŹDZIERNIK
uczeń - 66zł
pracownik - 156,20zł

Edukacja ekologiczna

Szkoła korzysta ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Lublinie na realizację zadań

z zakresu edukacji ekologicznej

i urządzania terenów zieleni