Oddział przedszkolny

Pływalnia kryta
Wejście ogólnodostępne
Poniedziałek
1800- 1845 (dzieci i dorośli)
2000-  2045(dla dorosłych)
Wtorek
2000 -  2045 (dla dorosłych)
Środa
1800- 1845(dzieci i dorośli)
2000-  2045 (dla dorosłych)
Czwartek
2000-  2045(dla dorosłych)
Piątek
1800- 1845(dzieci i dorośli)
2000-  2045(dla dorosłych)
Sobota
700- 745dla dorosłych)
Bilet ulgowy- 6 zł,
Bilet normalny- 9 zł

Licznik odwiedzin
Dzisiaj326
Wizyt w miesiącu8252
Wszystkie293843

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej

KAMPANIA SPOŁECZNA „PO-MOC! Razem Przeciwko Przemocy”

KAMPANIA SPOŁECZNA „PO-MOC! Razem Przeciwko Przemocy”

Patronat Kampanii: Burmistrz Łęcznej, Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej, Starosta Łęczyński

Organizatorzy Kampanii: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęcznej, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
w Łęcznej

W imieniu organizatorów KAMPANII „PO-MOC! Razem Przeciwko Przemocy” zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na PLAKAT promujący tegoroczną powiatową Kampanię „PO-MOC! Razem Przeciwko Przemocy” !

 

DODATKOWYCH INFORMACJI UDZIELA:

  • Pedagog szkolny – p. Renata Budzyńska – ul. Szkolna 53, tel. 81 531 5591
  • Pracownicy PCPR w Łęcznej – p. Ewa Góra – Haraszczuk, p. Marta Studniarz tel. 81 5315 384

OŚWIADCZENIE

Poniżej regulamin konkursu.

 

Więcej…

 

Samorząd Uczniowski

W dniu 10 października 2017 r. w naszej szkole odbył się apel informacyjny, w trakcie którego przewodnicząca Samorządu Szkolnego klas VII SP, II i III GM - Julia Pałys zaprezentowała jego członków: zastępcę- Olgę Biernacką, sekretarzy- Kingę Grzesiak i Jakuba Kobylarza.
Przewodnicząca przedstawiła zadania sekcji:

  • sekcja rozrywkowo- porządkowa zajmie się organizowaniem imprez szkolnych, w składzie sekcji znaleźli się  Karolina Krzewska (II a ), Martyna Chołast (III c), Hubert Urbański (III c), Samuel Przystupa (7b), Gabriela Jabłoniec (II a).
  • sekcja medialno- informatyczna ma komunikować się z zespołem uczniowskim oraz promować zadania samorządu, w zespole znajdują się: Jakub Winsyk (7b), Julia Domańska (II b), Kacper Starzyński (III a), Sebastian Jóźwik (II b).
  • sekcja ankietowania potrzeb zamierza badać potrzeby społeczności uczniowskiej w jej składzie znaleźli się  Aleksandra Bochniarz (III b ), Katarzyna Gotowicka (III b), Kacper Oleszek (III b), Paulina Podwiązka (IIc), Dominika Furtak (II c).


W bieżący roku szkolnym będzie funkcjonował "szczęśliwy numerek", obowiązuje on w wypadku odpowiedzi ustnej.
W najbliższych dwóch miesiącach samorząd zorganizuje min.: zbiórkę makulatury, w której poszczególne klasy oraz uczniowie mogą wygrać nagrody. W dniu 13. 10. 2017 r. odbędzie się w szkole dzień Edukacji Narodowej. Każdy uczeń anonimowo będzie miał  możliwość wysłania ulubionemu nauczycieli życzeń.

Mamy nadzieję, że wybrany skład samorządu spełni oczekiwania uczniów.

 

Jesienne recytacje

Szkolne eliminacje XXI Jesiennego Konkursu Recytatorskiego dla klas IV – VI szkoły podstawowej odbędą się  3 listopada (piątek) 2017r. o godzinie 10.15 w sali 202. Prosimy, aby każdy recytator  przygotował kartkę z następującymi  informacjami:  imię i nazwisko uczestnika, klasa, imię i nazwisko autora oraz tytuł tekstu literackiego, imię i nazwisko opiekuna. Życzymy powodzenia!

Tekst: A. Ładak

 

Europejski Dzień Języków (EDJ)

26 września każdego roku obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ), który został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europejskiej. Europa to specyficzny kontynent charakteryzujący się nie tylko niezwykłym bogactwem językowym (ponad 200 języków) ale także kulturowym.

Uczenie się  języków daje wymierne korzyści bez względu na wiek, ułatwia zawarcie nowych  znajomości i zyskanie nowych przyjaciół, ale także lepsze wzajemne poznanie, zrozumienie i pokonywanie  różnic kulturowych.

W naszej szkole obchodzimy Europejski Dzień Języków od 2013 roku.

Tego dnia nasi uczniowie mieli możliwość poznania powitań i pożegnań w różnych językach europejskich, poznania najbardziej znanych postaci bajkowych z różnych krajów, a także uczestniczenia w różnorodnych quizach, konkursach i zabawach skojarzeniowych dotyczących naszego europejskiego kontynentu. Każda z grup świetlicowych dostała do przeczytania bajkę z jednego kraju europejskiego, następnie uczestniczyli w quizie o bajkach z Unii Europejskiej, by wziąć udział w dyskusji na temat różnic w zwyczajach panujących w Polsce i innych krajach Europy.

Na najlepszych czekały nagrody.

 

Świetlica na warsztatach na Otwartym Uniwersytecie KUL

W ramach współpracy z Otwartym Uniwersytetem KUL w Lublinie wychowankowie świetlicy mają możliwość od kilku lat uczestnictwa w bardzo ciekawych warsztatach i zajęciach według formuły „Stwórz własne zajęcia, -specjalnie dopasowanych do naszych potrzeb. W poprzednich latach braliśmy udział w warsztatach pt.”Młody naukowiec w kuchni”, „Potwory i reszta, czyli przygoda z mikroskopią”  oraz „Zagrożenia w sieci” i byliśmy najmłodszymi uczestnikami tego typu zajęć.

Tradycyjnie i w tym roku wybraliśmy się 10 października w odwiedziny na KUL na warsztaty, które składały się z dwóch modułów: pierwszy pt. Czy można zobaczyć powietrze? Dr Anna Szafranek-Nakonieczna przybliżyła dzieciakom  skład chemiczny powietrza poprzez prezentację multimedialną oraz szereg ciekawych, kolorowych i jakże widowiskowych doświadczeń chemicznych. Mali słuchacze mieli możliwość poznania dokładnego składu powietrza i uświadomienia sobie, że bez powietrza a dokładnie bez tlenu w nim zawartego nie ma życia, chociaż tak naprawdę nie możemy go zobaczyć tzw. „gołym okiem”. W trakcie zajęć odbył się szereg eksperymentów chemicznych takich jak spalanie tlenu pod naczyniem, tzw. wywoływanie ducha czy robienie pasty do zębów dla słonia, w których uczestniczyli osobiście uczniowie naszej szkoły. Mieli okazję także do określania ciężaru poszczególnych składników powietrza takich jak: hel, dwutlenek węgla czy tlen.

Drugi moduł to zajęcia terenowe przeprowadzane przez pracowników Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych pt. „Ogród Saski – przyrodnicza oaza w mieście ”. Rozpoznawaliśmy gatunki drzew po liściach, wędrowaliśmy alejkami wśród pięknego starego drzewostanu, obserwowaliśmy jak ptaki przygotowują się do nadchodzącej zimy. Mieliśmy okazję z bliska zobaczyć pawie, kaczki i łabędzie, a także inne gatunki ptaków.

Jak widzicie na zdjęciach wiele się działo i było bardzo ciekawie za co dziękujemy pracownikom KUL-u oraz Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

>>GALERIA<<

 
Sukcesy szkoły

Obiady szkolne
WPŁATY  ZA OBIADY TYLKO PRZELEWEM !!!
wpłaty w PKO BP Oddział nr 1 ul. Szkolna 6
BEZ PROWIZJI.
Wpłaty tylko od 1.10.2017r. !!

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE PRZY PŁATNOŚCI ZA OBIADY

OBIADY PAŹDZIERNIK
uczeń - 66zł
pracownik - 156,20zł

Edukacja ekologiczna

Szkoła korzysta ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Lublinie na realizację zadań

z zakresu edukacji ekologicznej

i urządzania terenów zieleni