Oddział przedszkolny

Pływalnia kryta
Wejście ogólnodostępne
Poniedziałek
1800- 1845 (dzieci i dorośli)
2000-  2045(dla dorosłych)
Wtorek
2000 -  2045 (dla dorosłych)
Środa
1800- 1845(dzieci i dorośli)
2000-  2045 (dla dorosłych)
Czwartek
2000-  2045(dla dorosłych)
Piątek
1800- 1845(dzieci i dorośli)
2000-  2045(dla dorosłych)
Sobota
700- 745dla dorosłych)
Bilet ulgowy- 6 zł,
Bilet normalny- 9 zł

Licznik odwiedzin
Dzisiaj327
Wizyt w miesiącu8253
Wszystkie293844

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej

78. rocznica bitwy o most lubelski w Łęcznej

20 września 2017 roku o godz. 11.00 przy  Rondzie Łęczyńskich Bohaterów Września odbyła się uroczystość z okazji 78. rocznicy bitwy o most lubelski w Łęcznej w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku. Przy pamiątkowym kamieniu uczniowie Szkoły Górniczej zaciągnęli wartę.

Uroczystość rozpoczęła się od odegrania łęczyńskiego hejnału przez członka orkiestry górniczej. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Łęcznej Teodor Kosiarski. Następnie do modlitwy zaprosił ksiądz proboszcz, Andrzej Lupa. Po chwili usłyszeliśmy z głośników wezwanie do apelu poległych. Na zakończenie delegacje szkół, instytucji, organizacji i zakładów pracy złożyły kwiaty przy pomniku.

Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w tym podniosłym wydarzeniu. Pan dyr. Artur Radko razem z uczniami złożył kwiaty przy pamiątkowym kamieniu.

tekst: E. Marzec

 

Uczniu pochwal się swoim sukcesem.

Drogi Uczniu!

Pochwal się swoimi osiągnięciami. Przynieś dyplom, medal lub inne trofeum do swojego Wychowawcy.

Chętnie umieścimy informację o Twoim sukcesie na naszej szkolnej stronie internetowej oraz na tablicy SUKCESY UCZNIA SUKCESAMI SZKOŁY.

Czekamy na Ciebie!

Zespół Promocji Szkoły


 

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

13 września 2017 r w ramach programu „Bezpieczna szkoła” we wszystkich klasach pierwszych SzP odbyły się spotkania przeprowadzone przez pracownika Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej - panią Annę Biziorek. Podczas zajęć pani policjantka przedstawiła najważniejsze przepisy ruchu drogowego,  udzieliła dzieciom porad praktycznych dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się na przejściach dla pieszych, drogach, rozmawiała z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu
w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Dzieci poznały niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Głównym przesłaniem prelekcji było uwrażliwienie najmłodszych na zasady, których przestrzeganie pozwoli im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach.

Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, gdyż nawyki te zostają na całe życie.

>>GALERIA<<

Pedagog szkolny

Renata Budzyńska

 

Wycieczka na Roztocze

15 września  grupa 45 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w  1 dniowej wycieczce na Roztocze. Wyjazd odbył się w ramach projektu edukacji ekologicznej realizowanego w naszej szkole. W ten piękny wrześniowy dzień uczniowie pod opieką M. Brodzisz, M. Kwiatosz i K. Cieżak  zwiedzili Ośrodek Edukacji Przyrodniczej Roztoczańskiego PN w Zwierzyńcu, a następnie uczestniczyli w rajdzie pieszym na Bukową  Górę. Po wyczerpującej wędrówce grupa pojechała do Zamościa, gdzie zwiedziła Rynek Zamojski. Punktem kulminacyjnym wycieczki były warsztaty w Zamojskiej Manufakturze Słodyczy „Tęcza”.

>>GALERIA<<

 

Informacja

Informujemy, że na podstawie uchwały nr XXXIII/171/2017 Rady Miejskiej w Łęcznej z dnia 29  marca 2017r. w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej zostało włączone z dniem 1 września 2017r. do ośmioletniej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.

W budynku dotychczasowego Gimnazjum nr 1 przy ul. Marszałka Piłsudskiego 12 w Łęcznej funkcjonują klasy II i III gimnazjum oraz klasy VII szkoły podstawowej.

 
Sukcesy szkoły

Obiady szkolne
WPŁATY  ZA OBIADY TYLKO PRZELEWEM !!!
wpłaty w PKO BP Oddział nr 1 ul. Szkolna 6
BEZ PROWIZJI.
Wpłaty tylko od 1.10.2017r. !!

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE PRZY PŁATNOŚCI ZA OBIADY

OBIADY PAŹDZIERNIK
uczeń - 66zł
pracownik - 156,20zł

Edukacja ekologiczna

Szkoła korzysta ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Lublinie na realizację zadań

z zakresu edukacji ekologicznej

i urządzania terenów zieleni