Oddział przedszkolny

Pływalnia kryta
Wejście ogólnodostępne
Poniedziałek
1800- 1845 (dzieci i dorośli)
2000-  2045(dla dorosłych)
Wtorek
2000 -  2045 (dla dorosłych)
Środa
1800- 1845(dzieci i dorośli)
2000-  2045 (dla dorosłych)
Czwartek
2000-  2045(dla dorosłych)
Piątek
1800- 1845(dzieci i dorośli)
2000-  2045(dla dorosłych)
Sobota
700- 745dla dorosłych)
Bilet ulgowy- 6 zł,
Bilet normalny- 9 zł

Licznik odwiedzin
Dzisiaj305
Wizyt w miesiącu4269
Wszystkie311597

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej

VII Międzyszkolne Spotkania Klimatyczne

Już po raz siódmy uczniowie szkół łęczyńskich zainteresowani ochroną klimatu wzięli udział w VII Międzyszkolnych Spotkaniach Klimatycznych.
Na uroczystości odbyła się krótka sesja popularnonaukowa podczas której pracownicy naukowi lubelskich uczelni zapoznali uczestników z problemem zanieczyszczania powietrza. W sesji udział wzięli Pani dr inż. Alicja Węgrzyn,  Zakład Agrometeorologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Pan dr Krzysztof Bartoszek,  Zakład  Meteorologii i Klimatologii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Celem sesji  było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczania powietrza szczególnie pyłami  zarówno w aspekcie ochrony klimatu jak i zdrowia człowieka.  Po części wykładowej odbył się  quiz wiedzy z wykładów w którym wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami.
Bardzo miłym akcentem w tegorocznej sesji było wystąpienie grupy uczniów z  klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego w Milejowie. Przedstawienie pt. „Kongres smogów” przygotowane pod okiem  pani mgr Marii Celegrat  wpasowało się idealnie w tematykę tegorocznego spotkania. Wszyscy zgromadzeni na sali docenili gromkimi brawami kunszt aktorski uczniów i ich zaangażowanie.Gratulujemy występu.
Stałym punktem Międzyszkolnych Spotkań Klimatycznych jest podsumowanie okresu badawczego Międzynarodowego Programu Badawczego Globe oraz konkursów ekologicznych.  W tym roku podsumowano Międzyszkolny konkurs ekologiczny na plakat i hasło promujące ochronę powietrza. Prace zgłoszone na konkurs zachwycały  pomysłowością i pietyzmem wykonania. Trudno było wybrać laureatów zarówno z kategorii na plakat  jak i hasło dlatego ustalono miejsca równorzędne i wiele wyróżnień.  Za najlepszy plakat uznano pracę uczennicy  z Zespołu Szkół w Cycowie Amelii   Pałki, a za najbardziej sugestywną głosami publiczności wybrano pracę Julii Jakubowskiej uczennicy  naszej szkoły. W kategorii hasło  za najlepsze uznano hasła trzech uczniów : Aleksandry Dąbrowskiej i  Daniela Dąbrowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej oraz Kornelii Kursy z Zespołu Szkół w Puchaczowie – wszyscy ci uczniowie uzyskali I miejsca w konkursie.

Po więcej informacji zapraszamy do zakładki Człowiek i środowisko, gdzie opublikujemy wszystkie prace laureatów konkursu.

Elżbieta Madejczyk –Daniluk,  Anna Brudzińska

Zadanie realizowane  w ramach programu „ Człowiek, klimat  i środowisko naturalne”finansowanych ze środków WFOŚ i GW w Lublinie  oraz budżetu Gminy Łęczna

>>GALERIA<<

 

Wernisaż malarstwa i grafiki komputerowej

9 listopada w Centrum Kultury w Łęcznej odbył się wernisaż malarstwa i grafiki komputerowej. Swoje prace prezentowali  uczniowie klas II i III gimnazjum. Na wystawie można podziwiać 11 obrazów wykonanych techniką akrylu oraz 47 grafik komputerowych wykonanych za pomocą programu graficznego Gimp.  Wszystkie dzieła powstały w pracowni plastycznej pod opieką nauczyciela plastyki Agnieszki Grudzień. Wystawa czynna będzie do końca roku 2017.

>>Galeria<<

 

Szkolny Dzień bez Papierosa

21 listopada w naszej szkole odbył się happening z nawiązujący  Światowego Dnia bez Papierosa. Happening zorganizowali uczniowie klasy VB. Uczniowie w tym dniu mogli aktywnie spędzić każdą przerwę w STREFIE ZDROWIA, sprawdzić swoją wiedzę na temat różnorodnych nałogów biorąc udział w konkursie wiedzy o uzależnieniach. Odważni i chętni uczyli się podstaw udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej pod czujnym okiem p. Alicji Majewskiej i jej przeszkolonej  drużyny.

>>GALERIA<<<

 

Maraton matematyczny - 2 tydzień zmagań!

MARATON MATEMATYCZNY Laughing

Dziś rozpoczynamy 2 tydzień główkowania :-)

Zestawy zadań na 2 tydzień (od 25.11 do 1.12 ) są już dostępne.

Rozwiązane zadania na osobnej kartce należy przekazać nauczycielowi matematyki do dnia 1 grudnia 2017 r.

Miłego główkowania!

Materiały:

KLASA IV

KLASA V

KLASA VI

KLASA VII

 

Zawody pływackie - Igrzyska dzieci.

Dzieci  Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej brały udział w zawodach indywidualnych z pływania ,, IGRZYSKA DZIECI” dnia 22.11.2017r. w Świdniku gdzie organizatorem był Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku zawody w pływaniu  sztafety –indywidualne – etap rejon.

Gdzie indywidualnie w Mistrzostwach Rejonu w pływaniu dziewcząt

I  MIEJSCE zajęła  Maja Malinowska z klasy IV f

Na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem: 44.12

Jednocześnie zakwalifikowała się na zawody  indywidualne z rejonu na szczebel Wojewódzki w Lublinie w stylu motylkowym  gdzie będą się odbywać w dniu 07.12.17r.

Życzymy dalszych sukcesów.

>>GALERIA<<<

 

Tekst : Wojciech Dziadko

 
Sukcesy szkoły

Obiady szkolne
WPŁATY  ZA OBIADY TYLKO PRZELEWEM !!!
wpłaty w PKO BP Oddział nr 1 ul. Szkolna 6
BEZ PROWIZJI.
Wpłaty tylko od 1.12.2017r. !!

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE PRZY PŁATNOŚCI ZA OBIADY

OBIADY  GRUDZIEŃ
uczeń - 48zł
pracownik - 113,60 zł

Edukacja ekologiczna

Szkoła korzysta ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Lublinie na realizację zadań

z zakresu edukacji ekologicznej

i urządzania terenów zieleni